banner6

Burhan Nalbantoğlu'na 'Hasta Taşıma Sistemi' kuruldu

banner37

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde “Hasta Taşıma Sistemi” kuruldu. Özellikle yürümekte zorlanan ve yaşlı hastalara yönelik yapılacak minibüs seferleri, 08.00-12.30 saatleri arasında 20 dakikada bir yapılacak.

Burhan Nalbantoğlu'na 'Hasta Taşıma Sistemi' kuruldu
banner99

Başhekim Dr. Bülent Dizdarlı yazılı açıklamasında, hastanede uzun bir süredir araç park sorunu yaşandığına işaret etti. Dizdarlı, Sağlık Bakanlığı’nın da bu yönde ihaleye çıktığını ve soruna kalıcı çözüm üretmek adına adımlar attığını kaydetti.

Ancak bu tedbirler tam yerleşene kadar hastaları mağdur etmemek için hastane içinde başhekimlik tarafından bakanlığın da bilgisinde “hasta taşıma sistemi” kurulduğunu belirten Dizdarlı, şöyle devam etti:

“Buna göre 16 kişilik bir minibüs 08.00- 12.30 saatleri arasında hastanemizin uzak noktalarından hastalarımızı merkeze, merkezden de araçlarının yanına taşıyacak şekilde ‘ring’ yapacaktır.

Her 20 dakikada bir yapılacak bu seferlerin özellikle yürümekte zorlanan ve yaşlı hastalarımızın mağduriyetini, ihale sonuçlanıp ‘kalıcı çözüm’ sağlanana kadar asgariye indireceğini umuyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 11:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104