banner6

Büyük av kazalarla başladı

banner37

Büyük Av’ın ilk gününde Topçuköy’de Selçuk Zekai gözünden, Geçitkale’de de Raif Aydaş bacağından ve kolundan vuruldu

Büyük av kazalarla başladı
banner150

banner150

banner99

Ahmet İLKTAÇ

Avcıların aylar öncesinden hazırlığına başladığı, Büyük Av Sezonu dün üzücü yaralanma olayları ile başladı.

Binlerce avcı, sağanak yağmura aldırmadan sabahın erken saatlerinde yollara koyulup, ovalara ve dağlara çıktı ancak çoğu elleri boş döndü.

Yağmur nedeniyle mi, yoksa avın azlığından mı olduğunu anlayamadıklarını ancak ilk gün olmasına rağmen yok denecek kadar av hayvanına rastladıklarını anlatan avcılar, umutlarını haftaya sakladıklarını belirtti.

İki avcı yaralandı

Binlerce avcının büyük bir heyecanla beklediği Büyük Av’ın ilk gününde iki de üzücü kaza yaşandı. Topçuköy ve Geçitkale bölgelerinde avlanan iki avcı vurularak yaralandı.

Topçuköy’de 32 yaşındaki Selçuk Zekai dün saat 07.30’da muhtemelen bölgede avlanan avcıların ateş açması sonucu atılan saçma ile gözünden yaralanırken, 47 yaşındaki Rayıf Aydaş ise Geçitkale’de avlandığı sırada saat 08.00’de ayağının kayması nedeniyle, elinde tuttuğu tüfeğin ateş alması sonucu sol ayak diz üstü ve sol kolundan yaralandı.

Her iki talihsiz avcı da yakınları tarafından Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Selçuk Zekai bir süre Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutulduktan sonra ailesinin isteği üzerine taburcu edildi. Zekai’nin dün tedavi amaçlı İstanbul’a seyahat ettiği öğrenildi.

Rayıf Aydaş ise, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk yardım tedavisinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Aydaş’ın genel durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Aydaş, sağlık ekibine teşekkür etti

Öte yandan Rayıf Aydaş sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan yaptığı açıklamasından kayalık alanda avlanırken ayağının kayması neticesinde başını çarpmamak için elindeki silahı önüne doğru fırlattığını, o esnada da silahın ateşlenerek sol ayak diz üstünden, sol el bileğinden dirseğine kadar yaralandığını bildirdi.

Olaydan sonra çocuklarını aradığını ve ilk olarak Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne daha sonra Plastik Cerrahı gerekmesi nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini ifade eden Aydaş, kendisine sağlığına kavuşması için müdahalede bulunan doktor ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104