Corona virüs zengin ülkelerde 5 kat daha fazla öldürüyor

banner37

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip corona virüs pandemisi (Covid-19) nedeniyle vaka sayısı 47 milyonu, ölü sayısı ise bir milyon 200 bini aştı.

Corona virüs zengin ülkelerde 5 kat daha fazla öldürüyor
banner99

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip corona virüs pandemisi (Covid-19) nedeniyle vaka sayısı 47 milyonu, ölü sayısı ise bir milyon 200 bini aştı. Bununla birlikte, bilim insanları arasında corona virüsün ölüm oranıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Bu kapsamda İngiltere’de yapılan yeni bir araştırmada, Covid-19’un tüm ülkelerde aynı ölümcül oranlara sahip olmadığı ortaya konuldu. Araştırmacılar Covid-19’un yaşla birlikte ölümcül etkisinin arttığını belirterek, salgının yaşlı nüfusun çok olduğu gelişmiş ülkelerde ölüm oranın yüzde 1,15 olduğunu, genç nüfusun çoğunluğu oluşturduğu az gelişmiş ülkelerde ise yüzde 0,23 olarak hesapladı. Ancak bu oran: Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Stanford ve Harvard üniversiteleri ile diğer kuruluşlar tarafından daha önce ortaya konulan oranların iki katına denk geliyor.

banner134
ZENGİN ÜLKELERDE HER 100 KİŞİDEN EN AZ BİRİ COVİD-19 NEDENİYLE HAYATINI KAYBEDİYOR

İngiltere’de yer alan Imperial Colloge of London tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemisi yüksek gelirli ülkelerde tüm hastaların yaklaşık yüzde 1,15’ini öldürüyor. Bu da ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Almanya ve İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde her yüz kişiden en az birinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği anlamına geliyor. Bununla birlikte, araştırmacılar, hastalığa karşı daha az savunmasız olan ancak daha genç nüfusa sahip düşük gelirli ülkelerde ölüm oranının yüzde 0,23’e kadar düşebileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75