banner6

Devlet Hastanesi'nin iki yıllık sıcak su sorunu çözüldü

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin iki yıldır devam eden sıcak su sorununa köklü çözüm üreterek son verdiklerini  söyledi.

Devlet Hastanesi'nin iki yıllık sıcak su sorunu çözüldü
banner8

Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Sucuoğlu, 17 yıldır hastanenin yükünü çeken tek trafo nedeni ile yaşanan düşük voltaj sorununun 2 Eylül itibarı ile sona erdiğini, 3 ay süren yoğun çalışmanın ardından kış ayları gelmeden sıcak ve soğuk su sorununu çözdüklerini, hastanenin tüm borularının yenilendiğini belirtti.

banner134

Hastanenin eski su borularının, artık yıprandığını ve işlevselliğini kaybettiğini vurgulayan Sucuoğlu, sorunun kökten çözümlenmesi için tüm boru ve tesisatın yenilendiğini söyledi.

Hastanenin bazı servislerinde soğuk su sorunu yaşandığını  ifade eden Sucuoğlu, bugünden itibaren hem sıcak hem de soğuk su ile ilgili bir sorun kalmadığını kaydetti.

Hastane içerisinden geçen dere konusuna da değinen Sucuoğlu, derenin üstünün kapatılması için çalışmaların hızlandırıldığını, kısa süre içerisinde projenin tamamlanacağını ifade etti.

Derenin öncesi ve sonrasında oluşan kamışların temizlenmesi için de belediye ile görüşeceklerini belirten Sucuoğlu, böylelikle kış aylarında oluşacak olası felaketlerin de önüne geçilmiş olacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88