banner6

Dikmen'de döner imalathanesi mühürlendi!

banner37

Boğazköy’de faaliyet gösteren Alpago Döner’e ait döner imalathanesi, sağlık karnelerini yenilemediği ve hijyen kurallarına uymadığı için, Dikmen Belediyesi tarafından mühürlendi

Dikmen'de döner imalathanesi mühürlendi!
banner99

Dikmen Belediyesi İşyeri Denetim Birimi, bir süreden beri yakın takibe aldığı Alpago Döner’e ait döner imalathanesi, kaçak durumda işletildiği, çalışma izni ile sağlık karnelerini yenilemediği ve hijyen kurallarına uymadığı gerekçeleriyle mühürledi.

banner134

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, kimsenin halk sağlığıyla oyun oynamaya hakkı bulunmadığına dikkat çekerek, belediye sınırları içerisinde bulunan tüm işyerlerinin kurallara uymalarının önemine işaret etti.

Belediye ve polis ekipleri döner üretiminin gerçekleştiği sırada yapılan Alpago Döner’e ait imalathaneye baskın düzenledi. Baskında, halk sağlığını tehdit eden 440 kilo et ve döner yapımında kullanılan malzemeler toplanarak imha edildi ayrıca, işyeri de mühürlenerek kapatıldı.

Çelebi: Bir süredir takipteydik

Konuyla ilgili açıklama yapan Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Boğazköy’de Alpago Döner’e ait imalathanenin, Dikmen Belediyesi İşyeri denetim birimi tarafından bir süredir yakın takibe alındığını ve konuyla ilgili polise de bilgi verilerek birlikte baskın gerçekleştirdiklerini söyledi. İmalathanede çok çirkin ve sağlıksız görüntülerle karşı karşıya kaldıklarını anlatan Çelebi, kimsenin halkın sağlığıyla oyun oynamaya hakkı olmadığının altını çizdi. Çelebi, bölgede bulunan tüm işyeri ve imalathanelere sıklıkla bu denetimleri yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88