banner6

Doktor sorunu sürüyor

banner37

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde dün akşam dahiliye doktoru bulunmaması nedeniyle yine olumsuzluklar yaşandı

Doktor sorunu sürüyor
banner151 banner143

Emine DAVUT YİTMEN

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde doktor sorunu devam ediyor. Hastanede dün akşam dahiliye doktoru olmadığı için hastalara gereken müdahale yapılamadı. Acil’de sadece 1 doktor, 6 hemşire ve iki ambulansın olduğu öğrenildi.

Laboratuarın da çalışmadığı hastanede, dün akşam kalp krizi şüphesi ile başvuran bir hastaya müdahale de yapılamadı. Göğüs ağrısı şüphesiyle, hastaneye gelen bypass olmuş bir hastayla ilgilenecek dahiliye doktoru olmaması tepkiyle karşılandı.

Hastaneye başvuru sırasında hayati tehlike arz eden bir duruma müdahale edecek bir doktor bulunmaması ailenin şikayetine yol açtı.

Hastaneye gelen tüm dahiliye ile ilgili vakaların ise Lefkoşa’ya sevk edildiği öğrenildi. Lefkoşa’ya sevk edilmesi gereken hastalara sadece hemşirenin eşlik ettiği ve sevk sırasında herhangi bir komplikasyon olması halinde müdahale edecek doktorun bulunmadığı bildirildi.

Beyoğlu: Nöbetçi doktor var

KIBRIS’ın konuyla ilgili görüşüne başvurduğu Girne Akçiçek Hastanesi Başhekimi Salih Beyoğlu ise hastanede nöbetçi doktor olduğunu ancak kardiyolog bulunmadığını söyledi.

Beyoğlu, kalp krizi vakası olması halinde görüşülüp Yakın Doğu Hastanesi’ne gönderildiğini, akut kalp krizlerine bir süreden beridir Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin de bakmadığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 08:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104