banner6

Duygusal özgürleşme

banner37

“Tüm negatif duyguların nedeni, bedenin enerji sistemindeki bozukluğa bağlıdır” der Der Gary Craig…

Duygusal özgürleşme
banner151

Mine CANOVA

İyi hissetmek, sadece olumlu düşünmeye çalışmakla gerçekleşecek bir durum değildir… İyi hissetmek, ancak birikmiş duyguları boşaltmakla kendiliğinden gelen, içsel bir enerji değişimidir.

Bilinçli verdiğimiz kararların çoğu, bu birikmiş duyguların etkisiyle olur…

Örneğin birine duyulan kızgınlık ve öfkenin bel ağrısı olarak kendini gösterdiği, endişe ve kaygıların ülsere neden olduğu, stresin ağrılara ve migrene neden olduğu, bilinen bir gerçektir…

Duygusal Özgürleşme Tekniği (EFT) tüm dünyada pek çok kişinin başarıyla uyguladığı enerji psikolojisi tekniğidir. Negatif benliklerimizi, duygularımızı dönüştürmede yani enerji bedenlerimiz ve fizik bedenimiz üzerindeki blokajları çözmek ve dengeye gelmek için duygusal arınma teknikleri içinde en çok bilinen yöntem olarak EFT’yi kullanırız…

Bilinç altında uykuda bekleyen veya realitemizde yarattığımız her türlü olumsuz duygunun kişinin enerji bedeninde blokaj yaratması ve devinim halinde akması gereken yaşam enerjimizin bu blokajlar nedeniyle tıkalı olması zihinsel, fiziksel ve duygusal rahatsızlıklara sebep oluşturur…

EFT parmak uçlarıyla bedendeki bazı akupunktur noktalarına dokunulmasıyla uygulanan bir enerji çalışmasıdır. EFT, yaşadığımız duygusal durumları yönetmemizi sağlayarak, istediğimiz sonuçları yaratmamızda çok kısa sürede işe yarayan, muazzam bir tekniktir…

EFT’de, sorun olarak kabul edilen durum, olduğu gibi kabul edilir. Bu kabulle, içimizdeki olumlu olumsuz düşünce savaşına son verildiği için, içimizde biriktirdiğimiz çatışma çözülür ve iyi hissetme hali başlar…

EFT’nin yararları artık tartışılmıyor bile, tüm Dünya’da en çok uygulanan Enerji Psikolojisi Tekniklerinin başını çekiyor. Tekniğin içerisinde EMDR’nin (göz hareketleriyle yapılan enerji psikolojisi tekniği) de bulunması özellikle post-travmatik sendromlarda başarısını artırıyor.

Düşüncelerimizin negatif olması, yaşadığımız travmalar, korku, suçluluk, nefret, kırgınlık gibi duygular, ilgili meridyenlerde tıkanıklığa neden olur. Bu duygular ve travmatik anılar bedenin enerji kanallarında saklandıkça, bedensel rahatsızlıklar ve psikolojik acı olarak kendisini tezahür ettirir.

İşte bu noktada, EFT; bedenimizdeki bazı meridyenlere vuruş ve olumlamalar ile tıkanmış enerjiyi dağıtmayı ve dengelemeyi amaçlıyor. Enerji meridyeni dengelendiğinde, tıkanıklığa neden olan duygu da kayboluyor.

 

EFT kullanım alanları

EFT korkular ve fobiler; hayvan, yükseklik, asansör, ameliyat, karanlık, yalnızlık korkusunu yenmenizi sağlar.


Sınav stresi ve sınav korkusunu yenebilme, okula konsantrasyon, motivasyon, öğrenme sorunları psikolojik problemler; panik atak, stres, depresyon, kendini ifade edememe, kendine güven eksikliği, takıntılar, saplantılar gibi

Fiziksel rahatsızlıklar; migren, kilo problemleri, kaza sonrası travmalar, ailesel problemler ve benzeri her türlü sorunun için EFT uygulanılabilir.
 

EFT uygulamalarının en iyi özellikleri şöyle sıralanabilir:
• Hızlıdır. Birçok eski ya da yeni duygusal sorun bir saatten az bir sürede tamamen iyileşir, en inatçı tıkanıklıklar bile bir ay içinde sorun olmaktan çıkar.

• Etkili ve kalıcıdır. Ömür boyu başa çıkılamamış korkular, takıntılar, derin üzüntüler bütünüyle ortadan kalkar. Kalıcı iyileşme sağlanır.

• Yumuşak ve naziktir. Sadece parmak uçları dokundurularak yapılır.

• Güvenlidir. Bedende çekme, itme, döndürme gibi manipülasyonlar yapılmaz, iğne batırılmaz, tablet ya da kimyasal herhangi bir madde alınmaz. Bu yüzden hiçbir tehlikesi yoktur.

• Özeldir. Uzun terapi seanslarında tüm yaşamımızı anlatırız, EFT’de ise halletmek istediğimiz soruna odaklanmamız yeterlidir, sorunu anlatmamız bile gerekmeyebilir.

• Kolaydır. Öğrenmesi ve uygulaması kolay ve basittir, yöntemi kullanacak kişinin psikoloji ya da tıp eğitimi alması gerekmez.

• Yeni sorunlara yol açmaz. Geçmişimizde yaşadığımız olayların acısını tekrar yaşamamız gerekmez.

• Soruna bağlı olarak başarı oranı % 85-97 arasındadır.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 13:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110