banner6

EHHD, hasta haklarını tanıtacak

banner37

Evrensel Hasta Hakları Derneği’nden bir ekip, ‘26 Ekim Hasta Hakları Günü’ çerçevesinde yarın, 14 temel hasta hakkını tanıtan posteri, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yönetimine takdim edecek ve hastanede tedavi gören hastalara özel tasarlanan “geçmiş olsun” kartları verecek.

EHHD, hasta haklarını tanıtacak
banner8

Dernekten yapılan açıklamaya göre, hasta ve hasta yakınlarının haklarının korunması ve ilerletilmesi temelinde çalışmalar yürüten ‘Hastanın Sesi’ projesi ekibinin geçtiğimiz günlerde Başhekim Dr. Bülent Dizdarlı’yı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduğu;  hasta haklarının korunmasının sağlık çalışanlarıyla hasta ve hasta yakınlarının işbirliği sayesinde mümkün olduğu konusunda hemfikir olunan görüşmede ‘Hastanın Sesi’ projesi kapsamında hazırlanan ve 14 temel hasta hakkını konu alan posterlerin hastanenin farklı noktalarına asılmasına karar verildiği kaydedildi.

Posterlerin asılmasının ardından kardiyoloji bölümünde yatan hastalara, proje kapsamında özel olarak tasarlanmış “geçmiş olsun” kartlarının takdim edileceği etkinlikle ilgili olarak konuşan Hastanın Sesi Projesi müdürü İzlem Sönmez, diğer hastanelere de benzer ziyaretler gerçekleştirerek hasta haklarını tanıtmaya devam edeceklerini belirtti.

banner134

Açıklamada, Kıbrıs’ın Kuzeyinde hasta ve hasta yakınlarının haklarının korunması için 2002 yılında kurulan Evrensel Hasta Hakları Derneği’nin (EHHD), Mart 2016 itibarı ile de hasta hakları savunuculuğunu merkeze alan ‘Hastanın Sesi’ projesini yürütmeye başladığı; AB tarafından finanse edilen ve EHHD tarafından yürütülen ‘Hastanın Sesi’ projesinin, hasta ve hasta yakınlarının yüksek menfaatinin korunması ve haklarının tesis edilmesi için çalışmalar yürüttüğü  bilgisi de verildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 18:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104