banner6

EHHD ruh sağlığı konusunda seminer düzenliyor

banner37

Evrensel Hasta Hakları Derneği’nin yürüttüğü 'Hastanın Sesi' projesi , yarın (18 Ekim 2016) saat 10.00’da 'Ruh Sağlığı' konulu seminer düzenliyor. Thalassaemia Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek seminerin açılışını Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu yapacak.

EHHD ruh sağlığı konusunda seminer düzenliyor
banner99

Ruh Sağlığı konusunda tedavi gören hastaların yaşamakta olduğu sıkıntılar konuşulacak

Hastaların sesini kucaklayıp, onların sesi olmayı hedefleyen “Hastanın Sesi” projesi, Dünya Ruh Sağlığı ayı olan Ekim ayında, ruh sağlığı konusunda toplumumuzda tedavi gören hastaların yaşamakta olduğu sıkıntıları dile getirmek için seminer düzenliyor.

Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu da seminerde konuşma yapacak

Saat 10:00’da Thalassemia Konferans Salonu’nda Hastanın Sesi proje müdürü İzlem Sönmez’in açılış konuşması ile başlayacak olan seminer, EHHD Başkanı İmge ve Sağlık Bakanı Sayın Dr. Faiz Sucuoğlu’nun konuşmaları ile devam edecek.

Seminerde hasta yakını gözülüyle sağlık hizmetlerine erişim ve yaşanan sıkıntılarla ilgili video gösterimi yapılacak

Açılış konuşmalarının ardından Kıbrıs Türk Tabibleri Birliği Başkanı Dr. Filiz Besim; “Ülkemizdeki ruh sağlığı tıbbi bakım hizmetleri, yasal mevzuat ve uygulamalara genel bakış” konulu konuşmasını gerçekleştirecek. Kıbrıs Barış, Ruh ve Sinir Hastanesi Çocuk Psikiyatristi Dr. Ayşe Zeki de “Pediatrik hasta bakım hizmetlerinde hak temelli yaklaşım” konulu sunumunu tamamladıktan sonra, sözkonusu hastanede tedavi gören bir hastanın yakınlarıyla gerçekleştirilen ve video kaydı yapılan röportaj katılımcılara sağlık hizmetlerine erişim ve yaşanan mevcut zorluklar hakkında bilgi verecek.

İki saat sürecek olan seminer soru ve cevapların ardından verilecek olan resepsiyonla sona erecek.

Hastanın Sesi projesi hakkında

Kıbrıs’ın Kuzeyinde hasta ve hasta yakınlarının haklarının korunması için 2002 yılında kurulan Evrensel Hasta Hakları Derneği (EHHD), Mart 2016 itibarı ile de hasta hakları savunuculuğunu merkeze alan “Hastanın Sesi” projesini yürütmeye başladı. AB tarafından finanse edilen ve EHHD tarafından yürütülen “Hastanın Sesi” projesi, hasta ve hasta yakınlarının yüksek menfaatinin korunması ve haklarının tesis edilmesi için çalışmalar yürütmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104