banner6

FOTOĞRAFLI: Bir kez daha uyuşturucuya dikkat çekildi

banner37

“Başka Ardalar Ölmesin” sloganıyla 3. Uluslararası Kitesurf Yarışması yapıldı; 6 kategoride ödül verildi.

FOTOĞRAFLI: Bir kez daha uyuşturucuya dikkat çekildi
banner8

Başbakan Hüseyin Özgürgün ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun ana sponsorluğunda Afrodit Sürf Club, Kites Bananas, Heaven Club ve Çimen Dolmuşları ile işbirliği halinde “Başka Ardalar Ölmesin” sloganı ile düzenlenen  “ 3. Uluslararası Kite Surf” etkinliği dün gerçekleştirildi.
“Uyuşturucu ile mücadelede Arda Erkan’ı bir misyon olarak anma, uyuşturucu sorununa dikkat çekerek toplumsal duyarlılığı artırmak, aileleri çocuklarını ve gençleri spora yönelterek enerjilerini doğru alanda kullanmalarına katkı sağlamak” amacıyla düzenlenen 3. Uluslararası Kite Surf” etkinliğine adada bulunan uluslararası seviyedeki kit sörfçüler ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sörfçüler karıldı.
Geçmiş yılara göre yoğun bir katılımın olan, görsel bir şölen içinde büyük bir mücadeleye sahne olan yarış sonucunda 6 kategoride dereceye girenlere ödülleri, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu tarafından takdim edildi.

Akıncı: Kötü alışkanlıklardan böyle uzak tutabiliriz

Bölgeye yaptığı ziyaret çerçevesinde Afrodit Sitesi’ni de ziyaret ederek ödül törenine katılan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Arda anısına düzenlenen bu anlamlı günde Arda’yı bir kez daha anıyoruz. Tekrardan rahmet diliyoruz” dedi
Toplumsal bir sorun olan uyuşturucuya karşı mücadelenin önemine işaret ededen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bu anlamda Başbakanlık bünyesinde oluşturulan Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun toplumsal duyarlılığı artırma ve bilinç düzeyini yükseltmeye yönelik etkinliklerinin önemli olduğuna işaret ederek  “Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu tür alanlara yönelterek kötü alışkanlıklardan uzak tutabiliriz” şeklinde konuştu ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

banner134

Karaokçu: Çok olumlu dönüşler alıyoruz

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ise yaptığı konuşmada, bu yıl Arda Erkan’ı anma ve toplumsal duyarlılığı artırma adına üçüncüsünü düzenledikleri Kite Surf yarışmasına katılımdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Arda Erkan’ın uyuşturucu ile mücadelede bir misyon olarak anılması konusunda büyük bir özveri gösteren annesi Gülseren Erkan ve babası Mustafa Erkan’a destek vermekten ve bu mücadelede birlikte yürümekten gurur duyduklarına işaret eden Karaokçu, Komisyon olarak toplumsal bilinç ve farkındalık düzeyinin yükseltilmesine yönelik olarak bir çok etkinlik düzenlediklerini ve bunlardan çok olumlu dönüşler aldıklarını vurguladı.
Verdikleri mücadele ve kavganın ağırlığı ve sorumluluğunun bilincinde olduklarını kaydeden Karaokçu, “Bu yolda her zaman yanlarında olan ve her türlü desteği esirgemeyen Başbakanımız Sayın Hüseyin Özgürgün’e ülkemizin geleceği adına sonsuz teşekkürlerimi de sunmak istiyorum. Verdiğimiz mücadelede tüm kurum ve kuruluşlar güçlerimizi birleştirdiğimiz sürece başarıyı yakalayacağımıza da yürekten inanıyoruz” dedi.

Yarışma ve ödüller

Yedidalga’da gerçekleştirilen yarışma ve Heaven’dan Afrodit Sitesi’ne kadar gerçekleştirilen anma sürüşü sırasında bu yıl Arda’nın ekipmanını sörf arkadaşlarından Uğur Sayılır kullandı.  Sürüşün ardından ödül töreni gerçekleştirildi.
Heaven’dan Afrodite sürüşte en yaşlı sörfçü Uğur Sayılır ve en genç sörfçü Yücel Paralik’e özel ödüller takdim edildi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 09:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104