banner6

'Göç yasası'na hekim ayarı

banner37

Sağlık Bakanı Faiz  Sucuoğlu, 10-12 yıl eğitim gören bir hekimin 3 bin 500- 4 bin TL maaşla çalıştırılamayacağını belirterek, "Gerçekçi olalım dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok bir tek KKTC’de var" diye konuştu.

'Göç yasası'na hekim ayarı
banner8

DAÜ’de protokol imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Sucuoğluhekimlerin özlük haklarını düzenleyen yasa tadilatı ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı’nın çalışmalarını sürdürdüğünü,  Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün de konuya büyük önem verdiğini kaydetti.

Devlet hastanelerindeki eksik hekim sayısının 80-90 arasında olduğunu kaydeden Bakan Sucuoğlu, hekimlerin özlük haklarının iyileştirilmesiyle birlikte yurt dışından ülkeye dönmeyi bekleyen şimdiden 12 hekim bulunduğunu ifade etti.

Hekimlerin özlük haklarının iyileştirilmesinin Maliye’ye yük getirmeyeceğini kaydeden Bakan Sucuoğlu, Onkoloji Hastanesi’nin kurulmasıyla birlikte radyolojiden yılda sağlanacak tasarrufun yaklaşık 24 milyon TL olduğunu, özlük haklarının iyileştirilmesinin maliyetinin ise yıllık  15 milyon TL olduğunu vurguladı.

banner134

Lefkoşa’ya yeni hastane

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesi binasının ihtiyaç duyulan ünitelerin açılmasına imkan vermediğini, her halükarda yeni  bir hastane binası yapılması gerektiğini vurguladı.

Sucuoğlu,  döner sermaye ve genel sağlık sigortasına paralel önümüzdeki yıl  yeni hastanenin temellerini atacaklarını ifade etti

Mağusa’ya yoğun bakım ünitesi

Bakan Sucuoğlu sağlıkta zamanla yarışıldığına dikkat çekilerek,  Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesi olmaması nedeniyle üzücü olaylar yaşanabildiğini kaydetti.

Bakan Sucuoğlu  10-12 yataklı yoğun bakım ünitesini   bir kaç ay içerisinde   hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti.

Sucuoğlu sağlıkta atacakları adımlarla 2017 yılının reform yılı olacağını da sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 12:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104