banner6

Görsay: Sucuoğlu'nun icraatlarından memnunuz

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Özel Eğitim Vakfı’nı ziyaret ederek, Vakıf çalışanları ve öğrenciler ile görüştü.

Görsay: Sucuoğlu'nun icraatlarından memnunuz
banner99

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Özel Eğitim Vakfı Başkanı Ersin Görsay’dan Vakıf hakkında bilgiler alan Sucuoğlu, desteklerinin süreceğini söyledi.

Özel gereksinimli bireylerin gerek sağlık, gerekse eğitimlerinde daha fazla hassas davrandıklarını söyleyen Sucuoğlu, ÖZEV’in geliştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Trenyolu Polikliniği’nin açılması ile Lefkoşa’nın merkezine sağlık konusunda daha fazla destek vermeye başladıklarını belirten Sucuoğlu, bu poliklinikte görev yapan bir çocuk doktorunun haftada 1 gün ÖZEV’e görevlendirildiğini aynı zamanda Çocuk ve Ergen Pisikiyatri uzmanının da görev yaptığını söyledi.

Sucuoğlu, özellikle havanın soğuması ile üst solunum yollarında gribal enfeksiyon hastalıklarının arttığına işaret ederek, çocuk doktorunun önemine değindi.

Yakın zamanda Trenyolu Polikliniği’nin daha da geliştirilerek küçük bir hastaneye dönüştürüleceğini de söyleyen Sucuoğlu, poliklinikte 112 Acil Ambulans servisinin de hazır olacağını ve 112 Ambulans hizmetten ÖZEV’in de yararlanacağını belirtti.

Görsay: Bakanın icraatlarından memnunuz

Özel Eğitim Vakfı Başkanı Ersin Görsay ise, Sağlık Bakanı Sucuoğlu’nun icraatlarından dolayı memnun olduğunu söyleyerek, rehabilitasyon merkezi konusunda Sağlık Bakanlığı ile birlikte hareket etmek istediklerini söyledi.

Sağlık sisteminin artık değişmesi gerektiğini de ifade eden Görsay, Bakan Sucuoğlu’na güvenlerinin tam olduğunu  belirtti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 15:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104