banner6

Gülle: Laboratuvarda insan boyutu ele alınmadı

banner37

CTP milletvekili Ahmet Gülle, “çevre ve insan sağlığı” konusunda konuştu.

Gülle: Laboratuvarda insan boyutu ele alınmadı
banner8

Gülle, yangın çıkan Devlet Laboratuvarı’nda çalışanların kirli bir ortam ve zararlı atıklar bulunan ortamda çalıştırıldığını, ağır metallerle ilgili tetkiklerin geciktirildiğini, insan boyutunun ele alınmadığını savundu.

Numunelerin geç gönderildiğini, insan sağlığına önem verilmediğini, çalışanlarda ağır metal zehirlenmesi bulguları olacağını söylediğini anımsatan Gülle, Sağlık Bakanı’nın eskiye yönelik araştırma yapılması talebinde bulunduğunu, bunu kendilerinin de önerdiğini, sorumluluğu olanların üstlenmesi gerektiğini kaydetti.

27 Şubat 2014 tarihli bir yazıdan bahsedildiğini ve depoda elektrik sorunu varmış gibi konunun saptırılmaya çalışıldığını söyleyen Gülle, o dönemde yeni atanan müdürün atandığı günün ertesi günü elektrikle ilgili planlama ve inşaat dairesine yazı yazdığını, bakanlığın bütçesiyle gerekli tamiratları yaptığını kaydetti.

banner134

Gülle, yazı yazılıp bir şey yapılmadığı yönünde bir algı yaratıldığını ancak tam tersi olduğunu, müdürün göreve geldiği anda bunu giderdiğini belirtti.

Can alıcı noktanın, ağır metallerle karşı karşıya olan kişilerin sağlıkları için, gerekenin yapılması olduğunu dile getiren Gülle, Bakanlığın konuya gereken ilgiyi göstermediğini savundu.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104