Günde iki porsiyon meyve ve üç porsiyon sebze ömrü uzatıyor

banner37

Dünyanın en faydalı meyve ve sebzeleri araştırma sonucu belirlendi

Günde iki porsiyon meyve ve üç porsiyon sebze ömrü uzatıyor
banner90
banner8

Fransa kamu kurumu Ulusal Sağlıklı Beslenme Programı kapsamında yapılan araştırmaya göre günde iki porsiyon meyve ve üç porsiyon sebze yemenin ömrü uzattığı açıklandı.

banner134
Amerikan Kalp Derneği tarafından yürütülen Harvard Tıp Fakültesi’nde Epidemiyolog ve beslenme uzmanı olarak görev yapan Prof. Dong D. Wang öncülüğünde gerçekleştirilen araştırma da Fransa’nın açıkladığı verileri doğrulayarak 30 yıla kadar takip edilen 100 binden fazla kişi üzerinde yaptığı çalışmada günde beş porsiyon sebze ve meyve türünün yenilmesinin ömrü uzattığını belirtti.

 İnsan ömrünü uzatan en iyi sebze ve meyveleri de açıklayan Amerikan Kalp Derneği bunları, “Ispanak, marul ve lahana gibi yeşil yapraklı sebzeler, beta-karoten açısından zengin meyve ve sebzeler, turunçgiller havuç gibi C vitamini içeren meyveler” olarak sıraladı.

Wang’ın yaptığı araştırmada en iyi olarak nitelendirilecebilecek sebze ve meyveler ortaya kondu. Bunlar Ispanak, marul ve lahana gibi yeşil yapraklı sebzeler, beta-karoten açısından zengin meyve ve sebzeler, turunçgiller havuç gibi C vitamini içeren meyveler

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75