banner6

Güzelyurt halkı hastanede ısrarlı

banner37

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Şinasi Özdeş, hastane projesiyle ilgili yaşanan gecikmeden dolayı endişeli olduklarını belirtti

Güzelyurt halkı hastanede ısrarlı
banner151 banner143

Güren TİLKİ

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu üyeleri, Güzelyurt’a yapılacak hastane konusunda yaşanan sorunları eleştirip, hükümetin bir an önce süreci hızlandırmasını talep etti.

Platform, taleplerini basın toplantısıyla yeniden duyurdu.

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Şinasi Özdeş, platform olarak 2005 yılından beri Güzelyurt’a hastane yapılması için mücadele verdiklerini anlatarak yapılan çalışmalarla hastane projesinin hazır olmasına, temel atma tarihinin açıklanmasına rağmen konunun birçok nedenle sallantıda olduğunu söyledi.

Özdeş, Güzelyurt halkının yaşanan süreçten üzüntü ve endişe duyduğunu kaydederek, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün konuyla ilgili bizzat devreye girmesini ve süreci hızlandırmasını talep etti.

Sağlık Bakanlığı, Müteahhitler Birliği ve İhale Komisyonu arasında yaşanan anlaşmazlıkları esefle izlediklerini belirten Özdeş, konuyla ilgili olarak gerekli eylemleri yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Aldağ: Sürecin hızlanması için çalışmalar artıracak

Güzelyurt Belediyesi Müdürü Süleyman Aldağ da sürekli göç veren Güzelyurt’ta hastane projesinin büyük heyecan yarattığını ifade ederek, konuyla ilgili sürecin hızlanması yönünde çalışmalarını artıracaklarını ve bu mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Toplantıda, Güzelyurt Sivil Toplum Platformu’ndan Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği Başkanı Turgut Akçın, Güzelyurt Esnaf ve Zanaatkârlar Birliği Başkanı Ulus Ese ve diğer bazı üyeler söz alıp, Güzelyurt için hastanenin önemine değindiler ve hastane taleplerini yinelediler.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 09:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104