banner6

'Halkın zarar görmemesi için büyük çalışmalar yaptık'

banner37

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, bugün Veteriner Dairesi Laboratuarı’nda incelemelerde bulunduktan sonra açıklamalarda bulundu.

'Halkın zarar görmemesi için büyük çalışmalar yaptık'
banner151

Bakan Çavuşoğlu, göreve geldikleri günden itibaren insan sağlığına büyük önem verdiklerini belirterek, Bakanlık olarak bu yönde yaptıkları çalışmaları anlattı.

Tarım Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre laboratuar ziyaretiyle ilgili açıklamasında, üreticileri eğitime tabi tuttuklarını söyleyen Çavuşoğlu, düzenli eğitimler sonucunda ise numunelerde çıkan kalıntılarda azalma tespit edildiğini kaydetti.

Gıda analizlerinin yapılmaya başlandığı Veteriner Dairesi Laboratuarı’nın ve binanın standartlarının çok yüksek olduğunu söyleyen Bakan Çavuşoğlu, Sağlık Bakanlığı ve uzmanlar tarafından yapılan incelemenin ardından, laboratuarın biraz sıkışık olsa bile paylaşılabileceği noktasında karara varıldığını ifade etti.

Bakan Çavuşoğlu, şöyle dedi:

“Bu ortam hazır olmasına rağmen bu cihazların tekrar hayata geçmesi aylar sürdü. Bir buçuk iki ay boyunca boş durmadık. Türkiye’den ithal edilen tüm ürünlerden akredite bir laboratuarın analizlerini istedik. Dolayısıyla ithal olarak gelen ürünlerin halka zarar vermesi noktasında duvarı çektik ve bunu bu şekilde çözdük. Kendi üretimimiz olan ürünlerde ise eğitimlerimizi ve uyarılarımızı artırdık. Tüm üreticilere halkın sağlığına korumaya yönelik tüm eğitimleri verdik. Halkımızın bu süreçte çok az ya da hiç zarar görmemesi yönünde büyük bir çalışma yaptık. Bugün de 15 numune ile süreci başlattık. Bu çalışmalar her gün devam edecektir. 2016 yılında olduğu gibi firmalar isimleri ile kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 19:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110