banner6

Hastanedeki birçok ameliyat yapılamadı

banner37

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde bir anestezi teknisyeninin rahatsızlanması, aylardır ameliyat sırası bekleyen hastaları etkiledi

Hastanedeki birçok ameliyat yapılamadı
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde bir anestezi teknisyeninin rahatsızlığı, bazı ameliyatların ertelenmesine neden oldu.

Aylar öncesinde aldıkları ameliyat gününde anestezi teknisyeninin hasta olması nedeniyle ameliyatları iptal edilen hastalar bu duruma tepki gösterdi.

Gazetemiz KIBRIS’a gelerek şikayette bulunan hastalar, içerisinde bulunduğumuz yüzyılda sağlık sektöründe böylesi aksaklıkların yaşanmaması gerektiğini savundular.

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde bir anestezi teknisyeninin rahatsızlanması nedeniyle her gün üç masada yapılan ameliyatların dün iki masada yapıldığını söyledi.

Sucuoğlu, dün acil olan ameliyatların yapıldığını, iptal edilen 1-2 ameliyatında da önümüzdeki günlerde yapılacağını bildirdi. Sucuoğlu, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde anestezi teknisyeni eksikliği olduğunu belirtirken, hastaneye iki anestezi teknisyeninin daha alımı için yetki aldıklarını ve bütçenin geçmesini beklediklerini açıkladı.

Topal: Acil ameliyatlar yapılıyor

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Topal, hastanelerinde üç ameliyat anestezi teknisyeni olduğunu söyledi.

Anestezi teknisyenlerinin birinin hasta olduğu için ameliyat yapılan üç masadan, birini iptal zorunda kaldıklarını anlatan Dr. Hasan Topal, bu nedenle daha acil olan ameliyatların yapıldığını kaydetti.

Dr. Hasan Topal, hasta olan ameliyat teknisyenlerinin romatizması bulunduğunu ayrıca, son günlerdeki grip salgınından da etkilendiğini bildirdi.

Ameliyatlara devam eden iki masada hastaları aciliyet sırasına aldıklarını yineleyen Topal, iptal edilen ameliyatları da önümüzdeki günlerde yapacaklarını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 09:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104