'Hastanenin temelleri yakında atılıyor'

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Lefkoşa’ya yapılacak yeni devlet hastanesinin projesinin hazır olduğunu söyledi.

'Hastanenin temelleri yakında atılıyor'
banner99

Ali CANSU

Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Lefkoşa’ya BRT kurumunun arka kısmına yapılacak yeni devlet hastanesinin projesinin hazır olduğunu söyledi ve yakında temellerinin atılacağının müjdesini verdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nde Kıbrıs’tan Sorumlu Başbakan Yardımcısı’nın Recep Akdağ’ın eski Sağlık Bakanı olduğuna dikkat çeken Sucuoğlu, çok iyi ilişkiler içerisinde olduklarını ve ortak çalıştıklarını söyledi.

Sucuoğlu, Akdağ’ın kendisine “Sayın Bakan, çok kısa bir süre sonra Lefkoşa’daki hastanenin temellerini birlikte atma bize nasip olacak” dediğini anımsatarak, projenin hazır olduğunu belirtti.

“Vermiş olduğumuz sözlerin hepsini yerine getirdik”

Projenin 800 yataklı bir hastane olacağını, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs’tan Sorumlu Başbakan Yardımcısı’nın Recep Akdağ’ın ülkemize gelmesi ile birlikte temellerinin atılacağını belirten Sucuoğlu, “Vermiş olduğumuz sözlerin hepsini şu ana kadar yerine getirdik” dedi.

banner134
Sucuoğlu, en büyük projenin ve kendisine göre taçlandırma dediği yeni Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin de kısa sürede Türkiye’deki yeni ekip ile birlikte alınlarının akı ile sözlerinde durup temelini atacaklarını söyledi.

“10 yıllara damga vuracak bir sağlık hizmeti”

Sucuoğlu, “Bana göre Türkiye’den gelen su ve elektrik kadar hastane de bu ülkenin önümüzdeki 10 yıllarına damgasını vuracak bir sağlık hizmeti olacaktır” ifadesini kullandı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin 1978’de hizmete girdiğini ve halen ülkemizin amiral gemisi gibi hizmet vermeye devam ettiğini kaydeden Sucuoğlu, artık yapı, konum ve içerik itibarı ile büyük sıkıntıları olduğunu söyledi.

Sucuoğlu, geldikleri günden itibaren yeni bir hastane düşündüklerini, BRT’nin arkasında 270 dönüm arazinin de hazır olduğunu belirtti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75