banner6

'Her ilçeye bir hastane'

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Güzelyurt bölgesine giderek, Cengiz Topel Hastanesi’ni, Güzelyurt Sağlık Merkezi’ni ve inşaatı süren Güzelyurt Hastanesi’ni ziyaret etti.

'Her ilçeye bir hastane'
banner99

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Güzelyurt Kapalı Çarşı’da kanser hastaları yararına kıyafet bağışında da bulundu.

Sağlık alanındaki çalışmalarla ilgili açıklamalar da yapan Faiz Sucuoğlu, “Güzelyurt Devlet Hastanesi’nin Kıbrıs Sağlık Ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ne devredileceği haberleri dedikodudur” dedi.

“Güzelyurt Devlet Hastanesi’nin inşaatı süratle devam ediyor”

Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Cengiz Topel Hastanesi’ni, Güzelyurt Sağlık Merkezi’ni, inşaatı süren Güzelyurt Hastanesi’ni ziyaret eden, yetkililerden bilgi alan, çalışanlarla sohbet eden Sucuoğlu, basına açıklamalarda da bulundu.

Sağlık Bakanı, 3 buçuk ay önce temelleri atılan Güzelyurt Devlet Hastanesi’nin inşaatının süratle devam ettiğini kaydetti.

“Hem sağlık hizmeti hem de Güzelyurt’a sahip çıkma”

Amaçlarının bölge insanına ve giderek artan üniversite öğrencilerine hizmet verebilecek tam teşekküllü hastane yaratmak olduğunu söyleyen Faiz Sucuoğlu, söz konusu yatırımı hem sağlık hizmeti, hem de devletin Güzelyurt’a sahip çıkması olarak değerlendirdi.

Sağlık Bakanı, “Burasının, hastanenin karşısında bulunan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ne devredileceği haberleri dedikodudur. Burası Güzelyurt Devlet Hastanesi’dir ve öyle de kalacaktır’ dedi.

“Yeni ihale çalışmalarına başladık”

Güzelyurt Hastanesi’nin bitirilmesi için yeni ihale çalışmalarına başladıklarını kaydeden Sucuoğlu, burada doktor konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını kaydetti, Türkiye’den buraya gelmek isteyen Kıbrıs kökenli ve TC kökenli birçok doktor olduğunu söyledi.

“her ilçeye bir hastane”

“Her ilçeye bir hastane hedefi” çerçevesinde Karpaz Hastanesi projesinin tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Sağlık Bakanı şunları da belirtti:

“Lefke Cengiz Topel Hastanesi yanında sağlık turizmine yönelik yatırım projesi hazırlanıyor. Lefkoşa Hastanesi için, Isparta Şehir Hastanesi’nin örnek projesi konusunda Türkiye ile temaslarda bulunuyoruz.”

Sucuoğlu’ndan kanser hastaları yararına kıyafet bağışı

Öte yandan, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Güzelyurt Belediyesi’nin, Kanser Hastalarına Yardım Derneği ile müştereken yürüttüğü “geri dönüşüme gönderelim kanser hastalarına umut olalım” sloganlı bağış kampanyasına destek amacıyla Güzelyurt Kapalı Çarşı’daki bağış noktasına giderek kıyafet bağışında bulundu.

Bakan Sucuoğlu, burada da kısa bir açıklama yaparak kanserin ülkede en yoğun görülen hastalıklardan biri olduğunu söyledi.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin sistemli ve başarılı çalışmalara imza attığına işaret eden Sucuoğlu, yerel yönetimlerin projeleriyle bu çalışmaları desteklemesinin önemine vurgu yaptı.

“Damlaya damlaya göl, bağışlardan elde edilen ufacık gelirlerin kanser hastalarına umut olacağını” belirten Sucuoğlu, projeye katkı koyan herkese teşekkür etti.
 
Konuşmaların ardından kampanyaya bağışta bulunan Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu’na teşekkür belgesi takdim edildi.

Sağlık Bakanı’na ziyaret sırasında, Özçınar, Gündüz ve Erçal eşlik etti

Bu arada Sağlık Bakanı Sucuoğlu’na, ziyaretleri sırasında Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile Bağımsız Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz ve CTP Güzelyurt Milletvekili Hüseyin Erçal eşlik etti.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Güzelyurt’un gelişime ve değişime uygun olarak büyüyeceğini söyleyerek, böyle önemli bir yatırıma ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Bağımsız Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz ve CTP Milletvekili Hüseyin Erçal da, Güzelyurt’a yapılacak tam teşekküllü hastane projesine her zaman destek olduklarını belirterek, bu konuda katkı koyan herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 17:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104