Hükümetin hedefi ülkeyi uyuşturucu musallatından kurtarmak

banner37

Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkenin en önemli sorunlardan biri haline gelen ve gençlere musallat olan uyuşturucu belasından ülkeyi ve çocukları kurtarma hedefinde olduklarını söyledi.

Hükümetin hedefi ülkeyi uyuşturucu musallatından kurtarmak
banner90
banner8

Moda tasarımcısı ve kurgucu Abdullah Öztoprak’ın, uyuşturucu ile mücadelede toplumdaki farkındalık ve bilinç düzeyini yükseltmek amacıyla Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu adına hazırladığı “…kanatlarımı kırsaydık keşke anne…” adlı sahne gösterisi, Başbakan Hüseyin Özgürgün'ün katılımı ile dün akşam Merit Park Otel’de yapıldı.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün açıklamasına göre sahne performansından önce, Abdullah Öztoprak tarafından hazırlanan kısa filmin gösterildiği etkinliği, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, bazı bakanlar, milletvekilleri de izledi.

Yaklaşık 1.5 saat süren gösteriye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Uyuşturucu ile mücadelenin anlatıldığı sahne gösterisinde duygusal anlar da yaşandı ve bazı izleyicilerin gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Başbakan Özgürgün, yaklaşık 1.5 saat süren gösterinin ardından, moda tasarımcısı ve kurgucu Abdullah Öztoprak’a plaket ve çiçek vererek teşekkür etti.

Çocukluk arkadaşı

banner134
Başbakan Özgürgün, “Böyle güzel bir gösteriye hiç bir karşılık beklemeden katkı koyan, çocukluk arkadaşım Öztoprak'a teşekkür ederim” dedi.

Uyuşturucunun ülkenin en önemli sorunlarına biri haline geldiğine işaret eden Başbakan Özgürgün, “Hedefimiz, en önemli sorunlarımızdan biri ve gençlerimize musallat olan uyuşturucu belasından ülkemizi, baş tacımız geleceğimiz çocuklarımızı kurtarmak. Abdullah Öztoprak da bu alanda bize çok büyük katkı koyuyor, Hasan Karaokçu büyük emek veriyor” diye konuştu.

Karaokçu: Uyuşturucu ile mücadelede savaş içindeyiz

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu da, uyuşturucu ile mücadelede savaş içinde olduklarını belirterek, “Ne mutlu bizlere ki bu mücadeleye bizler gibi yüreğini koymuş bir Başbakanımız var” dedi.

“Uyuşturucu tacirleri ile uyuşturucu tacirlerinin tuzağına düşürülen çocukları ve ailelerini kurtarmak için; başka çocukların bu batağa düşmemesi için; uyuşturucu batağına düşmüş çocukların cezaevine atılmaması için; eğitim ve yasal alt yapının güçlendirilmesi için; bağımlılık yapan maddelerin zararlarından gençleri korumak için savaş içinde olduklarını” anlatan Hasan Karaokçu, uyuşturucu ile mücadelede kendilerine karşılıksız destek veren Moda tasarımcısı, kurgucu Abdullah Öztoprak’a teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75