İngiltere'de mutasyon alarmı devam ediyor

banner37

Belçika yeni tip koronavirüsün daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından İngiltere ile sınırlarını kapattı.

İngiltere'de mutasyon alarmı devam ediyor
banner90
banner8

banner134
İngiltere'de yeni tip Koronavirüsün daha hızlı yayılmasının ardından Belçika, İngiltere ile sınırlarını kapattı. Belçika ile İngiltere arasındaki Eurostar tren yolcuları, başkent Brüksel'deki Midi Tren İstasyonu'nda beklemeye devam etti.

Öte yandan, Hong Kong Sağlık Bakanı Profesör Sophia Chan Siu-Chee yaptığı açıklamada, daha önce Hong Kong'ta bu kadar sıkı önlemler alınmadığını, ancak İngiltere’de tespit edilen mutasyona uğramış virüs türünün tehdit oluşturabileceğini bildirdi.

Chan, yeni türün kaynağından yayılmasının engellemesi gerektiğine işaret ederek "Hong Kong için en ciddi ve kritik an" ifadelerini kullandı.

South China Morning Post'un haberinde de Hong Konglu yetkililerin, İngiltere'den gelmiş yolcuların karantina süresini bir hafta daha uzatma kararı yer aldı.

İtalya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Almanya ve Türkiye gibi diğer ülkeler de İngiltere ile hava ve demir yolu ulaşımlarını geçici süre askıya alacağını duyurmuştu.

İngiltere'nin güneydoğusunda Kovid-19'un daha hızlı yayılan bir türü keşfedilmişti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve bir grup bilim insanı tarafından yapılan açıklamada, ülkede keşfedilen yeni türün yüzde 70 daha bulaşıcı olduğu bildirilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75