banner6

İskele'de her gün yaklaşık 160 ton çöp toplanıyor

banner37

İskele’deki nüfus artışı ve turizm sektöründeki hareketlilik nedeniyle, belediye çöp toplayan araç sayısını artırdı. Her biri 20 ton kapasiteli olan dört araç, günde en az iki kez çöp toplamaya çıkıyor

İskele'de her gün yaklaşık 160 ton çöp toplanıyor
banner150 banner150 banner151 banner143

İskele bölgesi, gelişiyor ve büyüyor… Her geçen gün nüfusu da artan bölgede, İskele Belediyesi’nin de işlerini çoğalttı.

“İş Başa Düştü” ekibi olarak rotamızı İskele’ye çevirdik ve belediyenin çalışmalarını yerinde izledik.

İlk işimiz, tonlarca çöp ve evsel atığı toplamak oldu.

İskele Belediyesi Çöp Birimi Sorumlusu Şevket Aykan, çalışmalarımıza eşlik etti ve bizi bilgilendirdi. Aykan, bölgede nüfus artışı ve turizmin canlanmasıyla iş yoğunluğu yaşadıklarını belirtti.

Aykan, bu yıl çöp toplama işinde araç sayısını arttırdıklarını ifade ederek yaklaşık bir aracın 20 ton çöp kapasitesi olduğunu, günde 4 aracın birkaç kez çöp toplamaya çıktığını vurguladı. Aykan, günde 160 tondan fazla çöp toplandığını söyledi. Çöplerin Topçuköy yakınlarında bulunan vahşi çöp depolama alanına döküldüğünü anlatan Şevket Aykan, biriken çöp yığınlarının zamanla üstünün kapatıldığını ve alanın tekrar kullanıma hazır hale getirildiğini belirtti.

Çöp biriminde çalışanlarla ilgili de bilgi veren Aykan, çalışanların her yıl rutin sağlık kontrollerini yaptırdığını söyledi.

Deniz manzaralı çöp alanı

Bu bilgilenmenin ardından çöp aracının arkasına bindik ve yola çıktık.

Ağır koku ve sinekler eşliğinde trafikte yol almak çok zordu. Konutların ve işyerlerinin önündeki çöp bidonlarını, çöp kamyonundaki otomatik butonlarını kullanarak transfer ettik.

Evsel atıkları topladıktan sonra aracımız dolduğu için Topçuköy yakınlarında bulunan vahşi depolama alanına gittik. Alana vardığımızda ilginç bir manzarayla karşılaştım.

Oldukça yüksekte bulunan vahşi çöp depolama alanının deniz manzaralı muhteşem bir yer olması, beni şaşırttı.    Çöp aracını boşalttıktan sonra tekrar aracımıza binip yola çıktık. Öğrendiğimiz kadarıyla günlük transfer işlemleri tamamlandıktan sonra çöp araçları yıkanıyor ve tekrar trafiğe çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2017, 11:41
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110