Kansere karşı farkındalık için sahne alacaklar

banner37

Ülkenin sevilen sanatçıları Bahar Gökhan ile Cem Kafkas, meme kanserine karşı farkındalık yaratmak için konser dizisi düzenliyor. Bu çerçevede ilk konser bugün GAÜ Spectrum Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek

banner87
Kansere karşı farkındalık için sahne alacaklar
banner90
banner99

Ceren ÖZBİL

Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin (KHYD), meme kanserinde farkındalık ayı dolayısıyla gerçekleştirdiği etkinlikler çerçevesinde “Bahar Gökhan – Cem Kafkas Dayanışma Konserleri” düzenlenecek.

KHYD’den yapılan açıklamaya göre, tümü saat 20.00’de başlayacak konserlerin ilki bugün Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası Spectrum Kongre Merkezi’nde, ikincisi yarın Doğu Akdeniz Üniversitesi Rauf Raif Denktaş Kongre ve Kültür Sarayı’nda ve son konser de 13 Ekim Cuma Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Konserlere katılmak isteyenler, biletleri girişten, ya da 0542 8531121 numaralı telefonu arayarak alabilecek.

Tişörtler satışta

Bu arada Kanser Hastalarına Yardım Derneği'nin meme kanserine karşı farkındalık yaratmak için satışa sunduğu pembe tişörtler de büyük ilgi gördü.

Dernek yetkililerinden alınan bilgiye göre, 3 binin üzerinde tişört satıldı. Tişörtler için yeni gelen siparişler de var.

Bu tişörtleri satın almak isteyenlerin dernek yetkililerine ulaşması yeterli olacak.

Kocaismail: İstediğimiz noktaya yaklaştık

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, meme kanserine karşı başlattıkları savaşta istenilen noktaya yaklaştıklarını ve derneğin kurulduğu 1993 yılında ne yazık ki meme kanserinin geç evrelerde fark edildiğini anlattı.

Şimdi ise hastalığın daha erken fark edildiğini kaydeden Kocaismail, radyoterapi ve kemoterapi ile birçok kadının hayatının kurtulduğunu belirtti.

Kocaismail, hedeflenin, hiç bir tedaviye gerek kalmadan bu hastalığın daha başlangıç aşamasındayken fark edilmesi ve iyileştirilmesi olduğunu söyledi.

Raziye Kocaismail, "Pembe anlamlı bir renk. 20'li yaşlarda hayatı toz pembe görüyoruz. 20'li yaşlardan itibaren kontrollere başlamamız gerekir. Erkek- kadın denmeden bu pembe tişörtlerin giyilmesi, bizi çok mutlu etti" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75