banner6

Kanserojen kabul edilen değerin binde biri kadar

banner37

Sağlık Bakanı Sucuoğlu, Devlet Laboratuarı’nda yapılan ağır metal ve gazlarla ilgili analiz sonuçlarını Dünya Sağlık Örgütü değerlerine göre yorumladı:

Kanserojen kabul edilen değerin binde biri kadar
banner150 banner151 banner143

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, yangın sonucu büyük hasar gören Devlet Laboratuarı’nda 16-17 Şubat’ta Türkiye’den gelen ekibin ağır metal ve gazlarla ilgili analizler yaptığını hatırlattı.

Sucuoğlu, analiz sonuçlarının Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından kanserojen kabul edilen değerin binde biri kadar olduğunu vurgulayarak, ciddi bir sıkıntı olmadığını vurguladı.

“Devlet Laboratuarı Müdürü’nün dilinde yara oluştu”

BRTK’ya konuşan Sucuoğlu, Devlet Laboratuarı Müdürü Mehmet Tatar’ın dilinde yara oluşması üzerine burada gerekli tetkiklerinin yapıldığını kanda pıhtılaşmayla ilgili sıkıntı tespit edilmesinin ardından Türkiye’ye gönderildiğini anlattı.

Devlet Laboratuarı Müdürü Mehmet Tatar’ın dilindeki yaranın kapandığını ve kandaki pıhtılaşmanın da normal düzeye geldiğini kaydeden Sucuoğlu, bugün yapılacak son tetkiklerin ardından Mehmet Tatar’ın ülkeye dönebileceğini dile getirdi.

Taşınma işlemi için Türkiye’den ekip gelecek

Çalışanlardan zaman zaman dilde kuruluk ve rahatsız edici bir koku olduğu şikayeti üzerine, çalışanlara idari izin verildiğini ve binanın bir haftadır kullanılmadığını da dile getiren Sucuoğlu, Veteriner Dairesi’ne bağlı laboratuara taşınılması için önümüzdeki hafta Türkiye’den ekip geleceğini anlattı.

Sucuoğlu, Sivil Savunma Teşkilatı ekiplerinin de cuma günü radyasyon ve havada asılı kalabilen ağır metallerle ilgili gün boyu analizler yaptığını, neticesinde ise herhangi bir radyasyona rastlanmadığı bilgisini de verdi.

Sağlık Bakanı Sucuoğlu, Devlet Laboratuarı’nın Mersin-Anamur radyasyon dedektörüne bağlı olduğunu ve yangından itibaren bugüne dek en ufak bir sinyal vermediğini de anlattı.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 08:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110