Kıbrıs Doğa Okulları'ndan açıklama:Öğrencimizin test sonucu pozitif

banner37

Kıbrıs Doğa Okulları tarafından yapılan duyuruda, öğrencilerden birinin test sonucunun pozitif çıktığı, pozitif olan öğrenciyle aynı sınıfta olan öğrencilere PCR testi yaptırıldığı ve sonuçların negatif çıktığı, öğrenci ve öğretmenlerin izole altında olduğu ifade edildi.

Kıbrıs Doğa Okulları'ndan açıklama:Öğrencimizin test sonucu pozitif
banner90
banner99

banner134
Kıbrıs Doğa Okulları’nda eğitim gören iki kardeşin annelerinin PCR test sonucu pozitif çıktı.

Çocuklara yapılan PCR test sonuçlarında ise, çocuklardan birinin negatif, birinin ise pozitif olduğu belirlendi.

İddialara göre çocukların anneleri, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nde bir rehber öğretmeni…

Kıbrıs Doğa Okulları’ndan yapılan duyuruda, pozitif olan öğrenciyle aynı sınıfta olan öğrencilere PCR testi yaptırıldığı ve sonuçların negatif çıktığı, öğrenci ve öğretmenlerin izole altında olduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Önlemlerimizi sıkı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz. Süreci yakından takip ediyoruz ve her adımda şimdi olduğu gibi şeffaf bir şekilde siz velilerimizi bilgilendireceğiz” denildi.

Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Velimiz, Gün içerisinde, kardeş olan iki öğrencimizin annesinin covid-19 test sonucunun pozitif olduğu haberini paylaşmıştık. Yapılan testler sonucunda iki öğrencimizden birinin sonucu negatif diğer öğrencimizin test sonucu pozitif çıkmıştır. Pozitif çıkan öğrencimizde hiçbir semptom yoktur. Pozitif olan öğrencimizle yakın temasta olan öğretmenlerimizin test sonuçları negatif olup, kendilerini izole etmişlerdir. Aynı şekilde pozitif olan öğrenciyle aynı sınıfta olan öğrencilerimizden test sonucu bizimle paylaşılanlar da negatiftir. Bu öğrencilerimiz de izole olacaklardır. Sağlık bakanlığının uygun göreceği süre zarfında testler tekrarlanacak olup, testlerin negatif çıkması durumunda izole olan öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz okullarına kavuşacaklardır. Önlemlerimizi sıkı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz. Süreci yakından takip ediyoruz ve her adımda şimdi olduğu gibi şeffaf bir şekilde siz velilerimizi bilgilendireceğiz. Değerli velilerimiz artık yaşantımızın her noktasında var olan virüse karşı en iyi korunma yolu kurallara uymaktır. Pozitif olan öğrencimize ve ailesine acil şifalar diliyoruz. Doğa ailesi olarak herkesin başına gelebilecek bu durumu öğrencilerimize ve ailesine destek olarak aşacağız. Bu konuda sizlerin de desteklerinizi bekliyoruz. Sağlıkla kalın. Saygılarımızla.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75