banner6

KKTC'de 340 böbrek hastasının 100'ü böbrek nakline uygun

banner37

Yeni Erenköy'de düzenlenen organ bağışı ile ilgili seminerde, "Organ bağışı candan cana yapılan en büyük sadakadır" denildi

KKTC'de 340 böbrek hastasının 100'ü böbrek nakline uygun
banner8

Ayşe BULUT

KKTC'de 340 böbrek hastası olduğu ve bunların 100'ünün böbrek nakline uygun olduğu belirtilerek organ bağışının önemine değinildi. Bu bilgi geçtiğimiz gün Yeni Ereneköy'de organ bağışı konusunda düzenlenen seminerde gündeme getirildi.

Seminerde, "organ bağışı candan cana yapılan en büyük sadakadır" vurgusu dikkat çekti.

DAÜ öğrencileri Mediha Mimar, Osman Beşerler, Yasemin Mercan, Gizem Sakallı, Nazif Yüksek ve hocaları Prof. Dr. Güler Cimete'nin yer aldığı seminer, Yenierenköy Belediyesi Erdoğan Hoşsöz Kültür Sarayı'nda gerçekleştirildi.

banner134

Öğrenciler katılımcılara, bağışlanan her organın yaşama tutunan bir insan anlamına geldiğini aktardı. Bağış yapmak isteyenlerin başvurularını hastanelere, sağlık bakanlığına ve sağlık kuruluşlarına kimlik kartlarının fotokopileri ile yapabilecekleri belirtildi.

Bu arada KKTC iş kazası sonucu hayatını kaybeden Soner Çolak’ın ailesi tarafından organlarının bağışlandığını ve Tayfur Er’e nakil yapılarak hayat verildiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2016, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88