Kolojen bakım, cildi koruyor ve gençleştiriyor

banner37

Prenses Güzellik Salonu ve Prenses Platinum Hair Nail And Skin Care Direktörü Ayşe Kibrit Tufan ve annesi güzellik uzmanı eğitmeni Nuray Kibrit, cilt koruma yöntemleri hakkında bilgi verdi

banner87
Kolojen bakım, cildi  koruyor ve gençleştiriyor
banner90
banner99

   Prenses Güzellik Salonu ve Prenses Platinum Hair Nail And Skin Care Direktörü Ayşe Kibrit Tufan ve annesi güzellik uzmanı eğitmeni Nuray Kibrit, cilt bakımının önemini vurguladı.

   Ayşe Kibrit, ada ülkesinde yaşadığımızdan sürekli güneşe maruz kalındığını belirterek güneş ışınlarının, denizin tuzlu suyunun cilde ve saça zarar verdiğini bu nedenle bakımın daha da önemli hale geldiğini söyledi.

   Kibrit, cilt bakımı olarak farklı yöntemler uyguladıklarını ancak en çok tercih edilenin oksijen ve kolojen bakımları olduğunu aktardı.

  Özellikle kolojen bakımın cildi korumanın yanı sıra gençleştirdiğine ve yaşlanmayı önlediğine dikkat çeken Kibrit, her yaş grubu için uygulanan bakımlara özellikle genç yaşlarda başlamanın büyük avantaj olduğunu ifade etti.

“Üç seansta uyguluyoruz”

   Tercih edilen bakımlar arasında BBGlow uygulamasının olduğuna da vurgu yapan Kibrit, bunun cilde üç seansta uygulandığını ve sekiz ile 12 ay arasında kalıcılık sağladığını belirtti.

    Kibrit, bu uygulamayla yüz bölgesindeki lekelerin solduğunu ve ciltte fondöten etkisi yaratıldığını; diğer taraftan oksijen bakımı yapmanın en büyük sebebinin ise güneş ışığının zararlarını ekarte etmek olduğunu söyledi.

“Kreatin olmazsa olmazdır”

  Saç bakımlarının temel uygulamasının ise keratin olduğunu söyleyen Kibrit, keratinin saçın ham maddesi olduğunu, saçın bağ dokusunu güçlendirdiğini belirtti.

   Yaz aylarında canlı ve parlak saçlara sahip olmak isteyen tüm kadınların saç bakımı olarak keratin uygulaması ve güneş koruyucu serumlarla desteklenmesi gerektiğini söyleyen Kibrit, bakımlı olmak isteyen tüm kadınları Prenses Güzellik Merkezi’ne davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75