banner6

Kuzey Kıbrıs Tıp Öğrenci Birliği, Dünya Tıp Öğrenci Birliği'ne üye oldu

banner37

Yakın Doğu Üniversitesi Öncülüğünde Kurulan Kuzey Kıbrıs Tıp Öğrenci Birliği, 72 Ülkenin Onayı İle Dünya Tıp Öğrenci Birliği’ne üye oldu.

Kuzey Kıbrıs Tıp Öğrenci Birliği, Dünya Tıp Öğrenci Birliği'ne üye oldu
banner8

Kuzey Kıbrıs Tıp Öğrenci Birliği, dünyadaki tıp öğrenci birliklerini temsil eden ve tıp öğrencilerinin sağlık sorunları hakkındaki farkındalıklarını arttırmayı amaçlayan bir kuruluş olan Dünya Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu’na üye oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Tanzaya’da gerçekleştirilen 66. IFMSA (Uluslararası Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu) Genel Kurulu’nda,  yapılan oylamada federasyona üye Güney Kıbrıs ve Yunanistan da dahil olmak üzere 72 ülkenin salt çoğunluğu ile Kuzey Kıbrıs Tıp Öğrenci Birliği’nin Dünya Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu'na üyeliğinin gerçekleştiği belirtildi.

banner134

Dünyanın farklı ülkelerinden 900 kişinin katıldığı 66. IFMSA Genel Kurulu’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Öğrenci Birliği ve Kuzey Kıbrıs Tıp Öğrenci Birliği Başkanı İntörn Doktor Gülperi Ateş ile Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Öğrenci Birliği Halk Sağlığı Direktörü ve Tıp Fakültesi öğrencisi Erdoğan Mete Yalçın temsil etti.

Bir milyondan fazla üyeye sahip olan Uluslararası Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu  Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından resmi olarak tanınan birliktir.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 16:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104