banner6

Niyazi Beteri: Yaşama yol verin

banner37

14 yıldır ambulans şoförlüğü yapan Niyazi Beteri, trafikte büyük sıkıntılar yaşadıklarını söyledi.

Niyazi Beteri: Yaşama yol verin
banner8

Mehmet KARA

Siren çalmalarına rağmen bazı sürücülerin kendilerine yol vermediğini ifade eden Beteri, yollarımızın da yeterli olmamasından dolayı sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti.

Yollarda ambulanslar için dönüş yerlerinin olmadığını belirten Beteri, “Örneğin, Lefkoşa-Girne anayolu Gönyeli Çemberi yakınlarında bir kaza olduğunda, Boğazköy’den dönüş yapmak zorunda kalıyoruz” dedi.

“Zamana karşı yarış içindeyiz”

banner134

 

Beteri, zamana karşı yarış içinde olduklarını, görevlerinin vakaları güvenilir ve en hızlı biçimde hastanelere yetiştirmek olduğunu söyledi.

Beteri, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vakalara giderken bazı sürücüler bize yol vermeye çalışırken bazı duyarsız sürücüler de bizi engelliyor. Ya da önümüzde ani fren yaparak zor anlar yaşamamıza sebebiyet veriyor. Unutmadığım bir anım var…

Boğazköy civarında bir kaza olmuştu. Vakaya giderken yolun solunda park halinde olan bir araç, aniden yola çıktı ve ambulansın önünü tıkadı. O gün büyük bir kaza tehlikesi atlattık. Sürücüler, ambulansı gördüklerinde kontrollü bir şekilde, panik yapmadan yol versinler. Ayrıca ambulansı takip edenler oluyor. Bazı uyanık sürücüler trafiğe ya da ışıklara takılmamak için bunu yapıyor. Polis, bu konuda bizlere yardımcı olsun ve anında konuya müdahale etsin”.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88