banner6

Ok gibi kirpiklere sahip olmayı kim istemez

banner37

Ok gibi kirpiklere sahip olmayı kim istemez
banner150

banner150

banner99

Uzun ve gür kirpiklere sahip olmak, birçok kadın tarafından istenilen bir durum… Eğer kirpikleriniz kısa ve seyrek ise üzülmeyin! Bu söyleyeceğimiz doğal yöntemler ile kripiklerinizin hızlı uzamasını sağlayabilir, anlamlı bakışlara sahip olabilirsiniz. İşte kirpikleri ok gibi uzatan 5 etkili doğal yöntem…
Kirpikleri uzatmak için birçok ürün kullanırız. Hatta rimel ile hacim vermek en sık başvurduğumuz yöntemlerden biridir. Fakat rimel sürmek, kripiklerinizi uzatmakla kalmıyor, kirpiklerinize fazlasıyla da zarar veriyor. Hatta rimel sonucunda dökülmeler de meydana gelebiliyor. Peki doğal yöntemlerle kirpiklerinize takma kirpik etkisi vermek ister misiniz? Öyleyse gelin bu yöntemlerin neler olduğuna birlikte bir bakalım.


UYARI: Bu yöntemleri uygulamadan önce, herhangi bir alerjik reaksiyona karşı mutlaka bir doktora danışın.
 

JOJOBA YAĞI
Jojoba yağı E vitamini açısından oldukça zengin bir yağdır. Zengin içeriği sayesinde kirpikleri kuvvetlendirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda sadece kirpikleri değil, saç sağlığı için de oldukça faydalıdır. Akşam yatmadan önce bir pamuk ve rimel fırçası yardımıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

 

BADEM YAĞI
E vitamini kirpiklerin uzamasına yardımcı olan maddelerden biridir. Badem yağı ise E vitamini açısından oldukça zengindir. Bu yağı kullanarak kripiklerinizin sağlıklı uzamasını ve gürleşmesine yardımcı olabilirsiniz. Uygulaması ise oldukça basit! Temiz bir rimel fırçasını badem yağının içerisine batırın. Ardından kirpiklerinize sürün. Bu işlemi akşam yatmadan önce uygulayın.

 

ZEYTİNYAĞI
Zeytinyağı K ve E vitamini açısından oldukça zengindir. Zeytinyağı saç ve kirpikler üzerinde de sağlıklı etkiler gösterir. Kirpiklerinizi güçlendirerek, uzamasına yardımcı olur. Bir pamuk yardımıyla kirpik diplerinize güzelce uygulayın. Ardından masaj yaparak yağı yedirin. Bu işlemi de akşam uyumadan önce yapabilirsiniz.

 

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
İçerisindeki vitaminler sayesinde, kirpiklerinizin sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olacak yağlardan biri de hindistan cevizi yağı. Bu mucizevi yağı kirpiklerinizin diplerine bir pamuk yardımı ile uygulayın. Fakat kirpiklerinize sürmeden önce hindistan cevizi yağını, zeytinyağı ile yumuşatın. Sonrasında uygulayabilirsiniz.

 

HİNT YAĞI
Hint yağı, E vitamini ve omega-6 yağ asitleri açısından oldukça zengin bir yağdır. Bu yağ sayesinde kripikleriniz gürleşecek ve anlamlı bakışlara sahip olacaksınız. Uyumadan önce kirpiklerinize ve kaşlarınıza bir pamuk yardımıyla uygulayın.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2023, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104