banner6

'Ölçüm belirsizliği hesaplaması' konusunda Komite kurulsun

banner37

Kuzey Kıbrıs Çevre Platformu (KKÇP), “ölçüm belirsizliği hesaplaması” konusunda Meclis Soruşturma Komitesi kurulmasını istedi.

'Ölçüm belirsizliği hesaplaması' konusunda Komite kurulsun
banner99

KKÇP adına yazılı açıklama yapan Teksen Köroğlu, tarafsız ve şeffaf olarak kurulacak bir soruşturma komitesi ile konunun araştırılıp yasalara aykırı yapılan uygulamanın neticelendirilmesi ve kamuoyunda oluşan güvensizlik korku ve umutsuzluğun bir nebze hafiflemesi için acilen çıkan kararın açıklanmasını kamuoyu adına talep ettiklerini ifade etti.

banner134

Köroğlu, “Halkın sağlığından birinci derecede sorumlu olan Sağlık Bakanlığı’nın bu talebimizin başını çekerek uygulamaya koymasını Meclis’in tatile girmesi gibi sebeplerle bunun ertelenmemesinin gerek halk sağlığı gerekse olabilecek büyük ekonomik kayıplar üreticilerimizin uğrayabilecekleri zararlar nedeni göz önüne alınarak değerlendirilmesini istiyor bekliyor ve takipçisi olacağımızı kamuoyu önünde paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Köroğlu, KKÇP olarak Tarım Bakanlığı’nın açıkladığı askıya alma kararlarını kabul etmediklerini, bu karardan vazgeçildiğinin açıklanmasını beklediklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 13:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104