Önce çivi, sonra izmarit, şimdi de naylon parçası çıktı

banner37

Paşaköy’de sakin Ali Şengül, 1.5 ayda aynı fırının ekmeğinde 3 kez yabancı cisim buldu.

Önce çivi, sonra izmarit, şimdi de naylon parçası çıktı
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Paşaköy’de sakin Ali Şengül’ün marketten aldığı ekmeğin içinden uzun bir naylon parçası çıktı. Ekmekten çıkan yabancı madde karşısında şaşkınlık yaşayan Şengül, “1.5 ayda üçüncü kez aynı şey başıma geliyor. Birincisinde sustum, ikincisinde sesimi çıkarmadım ama üçüncü kez aynı şeyi yaşayınca dayanamadım. Konuşmaya karar verdim” dedi.

Her gün alışveriş yaptığı marketten ekmek alıp evine giden Şengül, eşinin sofrada ekmeği kestiği sırada içinden uzunca bir naylon parçasının çıktığını fark ettiğini söyledi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü ile Değirmenlik Belediyesi Sağlık Şubesi Sorumlusu Şifa Berkant, böyle bir olayın yaşanmasını talihsiz olarak değerlendirerek, ellerinden geldiğince denetim yaptıklarını söyledi.

Daha sıkı denetim yapılmalı

1.5 ay önce aldığı ekmekte çivi başı gördüğünü, 2 hafta önce de aynı işletmenin ürettiği ekmekten sigara izmariti çıktığını anlatan Şengül, dün de aynı talihsizliği yaşadığını ve marketten aldığı ekmekten bu kez de uzun ve renkli bir naylon parçasının çıktığını ifade etti.

Paşaköy’de ikamet ettiğini ancak ekmeğin Değirmenlik’te üretim yapan bir fırın tarafından bölgedeki marketlere dağıtıldığını söyleyen Şengül, 1.5 ayda aynı fırının ekmeğinde 3 kez yabancı cisim bulduğunu vurguladı.

Ali Şengül, belediye ve Sağlık Bakanlığı’nın gıda ve temel tüketim maddeleriyle ilgili daha sıkı denetim yapmasını istedi.

banner134
Tülücü: Bölgemizde fırın bulunmuyor

Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü, bölgede fırın bulunmadığını, bu nedenle ekmeğin Değirmenlik’ten geldiğini söyledi.

Kendisine konuyla ilgili herhangi bir şikayetin gelmediğini belirten Tülücü, düzenli olarak denetim yaptıklarını ancak, markete dışarıdan ekmek geldiği için buna dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Gelen şikayetleri dikkate aldıklarının altını çizen Tülücü, bu konun da takipçisi olacağını ifade etti.

Berkant: Elimizden geldiği kadar denetim yapıyoruz

Değirmenlik Belediyesi Sağlık Şubesi Sorumlusu Şifa Berkant da ellerinden geldiği kadar denetim yapmaya çalıştıklarını anlatarak, kendilerine herhangi bir şikayetin ulaşmadığını, ancak konuyla ilgileneceklerini söyledi.

Söz konusu işletmenin daha önce Değirmenlik’te üretim yaptığını, ancak şu anda Çatalköy’e taşındığını anlatan Berkant, bir işletmenin sabahtan akşama kadar denetlemesinin mümkün olmadığını kaydetti ve ülke genelinde gıda sağlığı açısında ciddi bir sıkıntının yaşandığını söyledi.

Bölgede tam yetkili bir denetim biriminin olmadığını anlatan Berkant, belediyenin yanı sıra, temel ve diğer gıdaların Sağlık Bakanlığı tarafından denetlendiğini bildirdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75