banner6

Orgazm! Sorusu olan?

banner37

Görünen o ki evet! Birçok kadın daha önce hiç orgazmı tadamadığından şikayetçi. Dürüst olalım. Her kadın kendi orgazmının yeterince uzun, yeterince doyurucu, kısaca yeterince iyi olup olmadığın merak eder. Üstelik birçok kadın eğer geç orgazm oluyorsa, frijit olma korkusu yaşar. Bunca meraka rağmen neden hala bu konuya öcü muamelesi yapılıyor?

Orgazm! Sorusu olan?
banner99

Belki de kadınlar bu konuda yeterince konuşmuyor, ya da utandıkları için soramıyorlar. Şimdi tabuları bir kenara koyma vakti geldi, orgazm hakkında merak ettiğiniz sorular ve cevapları burada…

Soru: Orgazmım çok kısa sürüyor. Bunu uzatmak için bir yol var mı?

Uzmanlara göre, evet. Bunun için egzersiz yapıp pelvik kaslarınızı geliştirmeniz gerekiyor. Mesela günde 10 – 20 kez birkaç saniye süreyle kalçalarınızı sıkıp, bırakın. Eğer yapabiliyorsanız daha sık ve çok yapın. Bu sayede orgazmınız daha uzun sürecektir. 

Bunun bir diğer yolu da hemen sonuca ulaşmaya değil de, eğlenmeye de çalışmak. Örneğin, tam orgazm olacakken kendinizi geri çekin, bunu birkaç kere yapın. Böyle durumlarda daha belirgin ve uzun orgazmlar yaşayabilirsiniz.

Soru: Ben asla ilişki sırasında orgazm olamıyorum. Orgazm olabilmem için oral ilişkiye ihtiyaç duyuyorum. Bu değişebilir mi?

Kulübe hoş geldin. Bu kadınların çoğunun yaşadığı bir problemdir. Cinsel ilişki her ne kadar hamile kalmak için iyi bir yol olsa da, kadının bu yolla orgazma ulaşması oldukça zahmetlidir. Tabii ki bunu değiştirmek için birkaç ipucumuz var. Örneğin ilişkiye girmeden önce ön sevişmeye ve oral ilişkiye öncelik verir. Aceleci ver sert olmaktansa, yavaş olun ve partnerinizin ihtiyaç duyduğunuz zamanı size tanımasını sağlayın.

Soru: Birden fazla orgazma ulaşmanın en iyi yolu nedir?

Bu basit değil, fakat mümkün. Bazı kadınlar orgazm olduktan sonra daha duyarlı hale geliyorlar. Bu arabayı ilk kez çalıştırmanızdan sonra, motorun daha çabuk ısınmasına benzer. Birinciden sonra orgazm daha kolay gelir. Hatta sonraki orgazmların 15 saniye gibi kısa sürelerde geldiği bile olur.

Soru: Sadece G noktası sayesinde orgazm olabilir miyim ve G noktası nerededir?

G noktası genellikle uyarıldığında kadınlardaki cinsel isteği arttırır. Ve her kadının bir g noktası vardır. Bu alan vajinanın önünden servikse uzanan bölümdedir. Kadınlar bu nokta sayesinde orgazm olduklarında, daha etkili ve derin hissederler. Fakat bazı kadınlar bundan hoşlanmaz, G noktası oldukça siniz bozucu olabilir.

Soru: Orgazm olmam çok uzun zaman alıyor. Acaba nasıl daha çabuk olabilir? Partnerimi nasıl yavaşlatabilirim? 

Birçok çift için sadece erkeğin orgazm olması daha kolaydır. Erkeğinizi yavaşlatmak için ona bir akıl oyunu yapabilirsiniz. Ona batmakta olan bir botta olduğunu ve o sonra mutlaka geleceğini anlatın. Şelaleden eninde donunda düşecektir ama bunu geciktirebilir. Tam şelalenin ucuna geldiğinde durmasını söyleyin. Bu durumda içinizde hareket etmesin. Böylece kasılan kasları rahatlayacak ve devam etmeye gücü olacaktır.

Soru: Kimse bana orgazm yaşatamadı. Yardım edin!

İlk olarak orgazm bir doğum günü hediyesi değildir. Kimse size veremez. Bu surumda biraz gizliliğe ihtiyacınız olacak. Vücudunuzda nelerin işe yaradığını öğrenmelisiniz. Ayrıca partnerinizi nasıl yönlendireceğinizi de öğrenmelisiniz. Onunla birlikte yataktayken ona kibar iltifatlar yerine, daha kirli iltifatlarda bulunun. Sevişirken bir erkeğe ayakkabılarını çok beğendim demek komik olacaktır. Kendinize zaman verin ve sevgilinize sürekli gelip gelmediğini sormaktan vazgeçin.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 13:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104