banner6

Pazartesi taburcu edilebilirler

banner37

Devlet hastanesinde iğne tedavisi uygulandıktan sonra gözlerinde enfeksiyon oluşan ve gönderildikleri Dünya Göz Hastanesi’nde ameliyat edilen şeker hastalarının durumları iyiye gidiyor

Pazartesi taburcu edilebilirler
banner8

Elmas TOKAY

banner134

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde göz içi ilaç tedavisi için uygulanan iğne sonrası, gözlerinde meydana gelen enfeksiyon nedeniyle gönderildikleri İstanbul Dünya Göz Hastanesi’nde ameliyat edilen dört şeker hastasının durumu iyiye gidiyor.

Retina operasyonu geçiren ve gözlerindeki enfeksiyon temizlenen Salih Kıranoğlu, Mustafa Kemal Bozkaya, Özen İnay ve Ayşe Kuman’la ilgili olarak doktorların umutlu olduğu öğrenildi.

Ameliyat oldukları gözleri biraz puslu gören hastalar, pazartesine kadar hastanede kalacak. Pazartesi yeniden doktorlar tarafından kontrol edilecek olan hastaların, sağlık durumlarına göre taburcu edilebileceği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Kemal Deniz Dana, göz içi ilaç tedavisinde kullanılan ilacın ülkemizdeki mikrobiyolojik incelemesinde bir sonuç alınamadığını ve Hıfzısıhha Enstitüsü’ne yapılacak incelemeden çıkacak rapora göre hareket edileceğini ifade etti.

Dana, bu ilacın başka hastalar üzerinde daha önce de kullanıldığını ve bir sorun yaşanmadığına dikkat çekerek, gelecek olan raporun önemine değindi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 10:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104