banner6

Pfizer-BioNtech aşısının Güney Afrika varyantına karşı etkinliği test ediyor

banner37

Pfizer-BioNtech aşısının Güney Afrika varyantına karşı etkinliği test ediyor
banner150 banner150 banner151 banner143

BioNTech, Pfizer ile geliştirdiği COVID-19 aşısının Güney Afrika'da hızla yayılan yeni varyanta karşı çalışıp çalışmadığını 2 hafta içinde öğreneceğini söyledi.

Financial Times'ın haberine göre BioNTech, Pfizer ile geliştirdiği COVID-19 aşısını Güney Afrika'da ortaya çıktığı görülen yeni varyanta karşı test ettiğini ve aşının varyanta karşı çalışıp çalışmadığını iki hafta içinde öğreneceğini bildirdi.

Bilim adamları ve sağlık yetkilileri, Güney Afrika, Botsvana, Hong Kong ve İsrail'de tespit edilen B.1.1.529 varyantını yakından takip ediyor .

Varyant, virüsün insan hücrelerine bağlanan kısmında, mevcut aşıların ve antikor tedavilerinin hedefi olan spike protein olarak adlandırılan 32 mutasyona sahiptir. Bu da aşıların ve tedavilerin yeni varyanta karşı etkili olmama olasılığını barındırıyor.

BioNTech Insider'a verdiği demeçte, "Uzmanların endişelerini anlıyoruz ve B.1.1.529 varyantı hakkında derhal soruşturma başlattık." "En geç iki hafta içinde laboratuvar testlerinden daha fazla veri bekliyoruz." dedi (Business Insider)

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110