banner6

Radyoterapi cihazındaki arıza giderildi

banner37

Onkoloji Hastanesi’ndeki radyoterapi cihazının arızalanması nedeniyle birçok kanser hastası, iki gündür radyoterapi hizmeti alamadı. Başhekim Dizdarlı, Türkiye’den gelen ekiple sorunun giderildiğini açıkladı.

Radyoterapi cihazındaki arıza giderildi
banner151 banner143

Ahmet VAMIK

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Onkoloji Hastanesi’ndeki radyoterapi cihazında meydana gelen arıza nedeniyle, hastalar iki gündür tedavi göremiyor. Hastaların şikayeti üzerine KIBRIS Gazetesi’ne açıklama yapan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Dizdarlı, radyoterapi cihazının iki gündür arızalı olduğunu doğruladı.
Onkoloji Hastanesi’nde bulunan radyoterapi cihazında yaşanan arızanın hastanenin teknisyenlerinin tüm uğraşlarına rağmen giderilemediğini söyleyen Dizdarlı, cihazın parça değişimine ihtiyacı olduğunu ifade etti.
Sağlık Bakanlığı ile irtibata geçtiklerini ve bakanlığın tedavilerin aksamaması için acilen arızalı parça ile uzman teknisyen ekibin Türkiye’den getirtilmesi için girişim yaptığını kaydeden Dizdarlı, “Söz konusu parça ile ekip dün adaya geldi ve arıza giderildi. Bugün yeniden hizmete başlayacağız” dedi.
Onkolog Dr. Fuat Çiner tarafından hastaların tedavilerinin aksamaması için gerekli program düzenlemelerinin yapıldığını ve hastalara bilgi verildiğini ifade eden Dizdarlı, “her ne kadar tedaviler aksamayacak olsa da teknik arızadan dolayı tedavisi geciken tüm hastalarımızdan özür diliyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 09:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104