banner6

Ramazan topu elinde patladı

banner37

Ziyamet köyünde, Ramazan topunun ateşlenmesi sonucu elinden ağır yaralanan 41 yaşındaki Cahit Menekşe’nin üç parmağı koptu

Ramazan topu elinde patladı
banner99

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesinde, Ziyamet köyünde talihsiz bir olay yaşandı. Ramazan topunun ateşlenmesi sonucu elinden ağır yaralanan 41 yaşındaki Cahit Menekşe’nin üç parmağı koptu. Ziyamet köyünde İnönü Sokak’ta sakin müezzin Cahit Menekşe  (41) ikametgahının avlusu içerisinde Patlayıcı Maddeler Müfettişliği’nden izinli olan Ayra Traiding tarafından bayram süresince patlatması için kendisine verilen Ramazan topunu (gök bombası) kullanmaya çalışınca sonu kötü bir kaza oldu.

Menekşe, kusurlu olduğu belirtilen Ramazan topunun içindeki barutları yanmakta olan çay semaverinin içine döktüğü sırada barutun ateş alması sonucu yaralandı. Patlama sonucu müezzin Cahit Menekşe sağ elinden ciddi şekilde yaralandı ve üç parmağı koptu. Patlama esnasında Cahit Menekşe’nin yanında bulunan oğlu Rıtvan Menekşe de ( 11) barut parçalarının ayaklarına isabet etmesi sonucu hafif yaralandı.

Yaralanan baba ve oğul Yenierenköy Sağlık Merkezi’nden çıkan ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Cahit Menekşe Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan ilkyardım müdahalesinin ardında Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Cahit Menekşe’nin sağ elinin üç parmağının koptuğu, başparmağının da kurtarılması için de ameliyata alındığı öğrenildi. Oğul Rıtvan Menekşe ise bir müddet müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 08:00
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104