banner6

Robot olsa yanar diyerek istifasını verdi

banner37

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin tek Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Umut Maraşuna, iş yükü nedeniyle istifa etti.

Robot olsa yanar diyerek istifasını verdi
banner99

Maraşuna istifa gerekçesinde Mevcut sistemin değişeceğine inanmıyorum, robot olsa yanar açıklamasını yaparak istifasını sosyal medya hesabından paylaştı. 

Doç. Dr. Umut Maraşuna'nın sosyal medya paylaşımı:

Kamuoyuna duyuru:

Bugün kamuda birikmiş izinlerimin son günü. Yarından itibaren resmi olarak kamu görevlisi değilim. Gündemi fazlasıyla meşgul ettiğimden dolayı konuya nokta koymak maksadıyla yazıyorum. Altta KKTC Sağlık Bakanlığına sunduğum istifa dilekçem mevcut. 2012 den beridir sürdürdüğüm görevim burda son bulmuş oldu. Kararımdan vazgeçirmek için idari kadrodan çok arayan, çabalayan oldu. Ancak mevcut sistemin değişeceğine inanmıyorum. Hastanede Endokrinolog kalmaması beni fazlasıyla üzmüştür. Ancak tek bir insana bu kadar iş yüklenemez, tüm adadaki tüm diyabetlilerin, tiroid hastalarının vs idari ve tüm acil/elektif yükü yüklenemez. Mevcut yapı düzeltilmediği taktirde benden sonra oraya bir robot bile görevlendirilse, o robot yanar. Son sözüm şu. Lütfen artık hastaneye dönmem için beni aramayın. Kararım kesin…

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104