Ruh ve Sinir hastalarına moral kebabı

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde bakanlığın hastalara yönelik düzenlediği kebap partisine katıldı.

Ruh ve Sinir hastalarına moral kebabı
banner8

Bakanlık’tan verilen bilgiye göre, etkilik hastane avlusunda gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bakanlık olarak böylesi etkinliklerin artık düzenli olarak yapılacağını belirterek, bu tür etkinliklerin hastaların morallerinin yükselmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

85 hasta var

Hastanede tedavi gören 85 hasta olduğunu ifade eden Sucuoğlu, bu hastaların sürekli hastanede kaldığını ve böylesi moral etkinliklerine ihtiyaçları olduğunu ifade etti.

banner134
Geçen ay benzer bir etkinliği yine yaptıklarını dile getiren Sucuoğlu, etkinliğe gönüllü destek verenlere teşekkür etti.

Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin bina anlamında bazı eksiklikleri olduğunu belirten Sucuoğlu, bu eksiklerin bir kısmını giderdiklerini, bir kısmı içinde ihaleye çıkacaklarını söyledi.

Hastaların daha kaliteli koşullarda bir yaşam sürdürebilmeleri için eksikliklerin 31 Aralık 2016 tarihine kadar giderilmesinin hedeflendiğini vurgulayan Sucuoğlu, hasta memnuniyetinin de buna bağlı olarak artacağını kaydetti.

Madde bağımlıları için bina yapımı 2017’de

Sucuoğlu, madde bağımlıları ile ilgili olarak da yeni bir merkez yapılacağını ifade ederek, merkezin yapımına 2017 yılı içerisinde başlanacağını açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2016, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75