banner6

Sağlık Konseyi'nden Lefkoşa Maratonu'na anlamlı destek

banner37

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) geleneksel olarak düzenlediği maratona yüze yakın kişi ile katılacak.

Sağlık Konseyi'nden Lefkoşa Maratonu'na anlamlı destek
banner150 banner151 banner143

Konsey Başkanı Ahmet Savaşan ile Yönetim Kurulu Üyeleri bu gün SOS Çocukköyü’ndeki çocukların eğitim ve sosyal aktivitelere ulaşımında gerekli olan aracın alınmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilecek maratona LTB Başkanı Mehmet Harmancı’yı ziyaret ederek kayıt yaptırdı.

Harmancı: herkesi maratona katılmaya çağırıyorum...

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen maratonun bu yıl 22 Ekim Pazar günü “Lefkoşa Turkcell’le koşuyor, SOS Çocukköyü Gülüyor” sloganıyla gerçekleşeceğini ifade eden LTB Başkanı Harmancı, Sağlık Turizmi Konseyi’ne verdiği anlamlı destekten ötürü teşekkür etti. Sağlık Turizmi Konseyi’nin toplumsal sorumluluk konusunda kanser başta olmak üzere pek çok konuda hassas davrandığının da altını çizen Harmancı, Maratonun şehre dinamizm katacağını söyleyerek, herkesi maratona katılmaya çağırdı.

Savaşan: Etkinlik, sosyal sorumluluk bilincinin içselleşmesi için aracı...

Maratonun, konseyin 2017 yılı planlı sosyal sorumluluk projelerinden biri olarak desteklendiğini ifade eden Savaşan, bu projenin, çocuklar için hem ilişkilerin esas olduğu sosyal ortamların oluşturulması hem de bu yolla onların duygusal gelişimlerinin desteklenmesine önemli katkısı olacağına inanç belirtti. Bu gibi projelerin, gönüllülerin toplumsal olaylara karşı duyarlılıklarını göstermelerine fırsat yarattığını ifade eden Savaşan, bu tip etkinliklerin ülkede sosyal sorumluluk bilincinin içselleştirilmesine de aracı olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 20:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110