banner6

Sağlıkçılardan Lefkoşa Surlariçi'ne bayram ziyareti

banner37

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Dr. Remzi Gardiyanoğlu ile yönetim kurulu üyeleri, Lefkoşa Surlariçi'ndeki çocuklar ve aileleri ile başka bölgelerdeki yaşlı ve hastalara bayram ziyaretinde bulundu.

Sağlıkçılardan Lefkoşa Surlariçi'ne bayram ziyareti
banner151 banner143

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı ve konsey yönetim kurulu Üyesi Dr. Remzi Gardiyanoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Özgü Bayraktar, Dr. İlker İpekdal, bayramda Lefkoşa surlar içindeki çocuklar ve aileler başta olmak üzere  ülkenin çeşitli bölgelerini ziyaret ederek yaşlı ve hastaların bayramını kutladı ve çeşitli hediyeler dağıttı.

Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak, yaşamımızın her evresinde ve bütün ilişkilerimizde egemen kılmanın önemine işaret eden Ahmet Savaşan, “özellikle toplum hayatımızda ayrı bir yere sahip Kurban Bayramı’nda sosyal dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma sayesinde ülkemizdeki sosyal barışı üst düzeyde yaşamakta ve bunun verdiği mutluluğu, sevinci hissetmekteyiz” diye konuştu.

Çocuklara muhabbet ve sevinç taşımaya çalıştık...

“Bu bayramda da ihtiyaçlı insanların hanelerine, hastalara ve çocuklara muhabbet ve sevinç taşımaya çalıştıklarını ifade eden Savaşan, “Kurban Bayramı’nda bizlerden beklenenin, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmaktır. Kuşkusuz kestiğimiz kurbanlar, insani duygularımızı derinleştirmekte, merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır. İnsanları birbirine yakınlaştıran, aynı duygu ve düşüncelerde buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve beraberliği sağlayan bu özel günlerde, başta yakınlarımız olmak üzere, kimsesizler, yaşlılar, hastalar ve yardıma muhtaç insanlarımızı ziyaret ederek gönüllerini almalı, yalnızlıklarını hissettirilmemeli ve çocukları da çeşitli hediyelerle sevindirmeliyiz” dedi.

Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var...

Savaşan son olarak, birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, yüzyıllardır bizleri birbirimize bağlayan manevi unsurlardan biri olan Kurban Bayramı’nın ülkemize ve tüm İslam dünyasına barış, mutluluk, ve esenlik getirmesini diledi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2017, 12:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104