banner6

'Şehre meydan oku'

banner37

Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu, uyuşturucuyla mücadeleyle ilgili olarak 18 Aralık pazar günü Girne’de bir etkinlik düzenliyor

'Şehre meydan oku'
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu, Girne Belediyesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Afrodizyak Organizasyon ve bazı sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla, uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir etkinlik düzenliyor.

Girne’de “Şahre Meydan Oku”  sloganıyla düzenlenecek olan etkinlik 18 Aralık pazar günü saat 13.00’te gerçekleşecek.

Etkinlik koşusu Girne Turizm Limanı ve Kordonboyu arasındaki parkurda yapılacak ve kayıt ücreti 5 TL olacak. Etkinliğin geliri uyuşturucu bağımlısı gençlerin eğitimi için kullanacak.

Yapılacak olan etkinlikle ilgili olarak dün Girne Grand Pasha Otel’de bir basın toplantısı düzenlendi.

“Bilinç için ciddi çalışmalıyız”

Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, komisyonun kurulduğu günden bu yana, ilgili kurumlar ve yerel yönetimlerle, ülkedeki en büyük kanayan yarası olan uyuşturucu bağımlılığı konusunda mücadele verdiklerini belirtti.

Gelinen noktada toplumsal farkındalık ve bilincin yükseltilmesi için ciddi çalışılması gerektiğini kaydeden Karaokçu, Girne Belediyesi’yle daha önce yine farkındalık eğitimleri yaptıklarını belirtti.

“Şehre Meydan Oku” etkinliğinin dünyada popüler bir etkinlik olduğunu anlatan Karaokçu, bu etkinlikle şehirdeki insanların yaşama renk katması, kaynaşması ve uyuşturucuyla mücadele konusunda bilinci yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

Karaokçu, Girne Beldiyesi, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Afrodizyak Organizayonu ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

Güngördü: Gençlere sağlıklı bir yaşam saplamak gerek

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de yaptığı kısa konuşmada, devletin en önemli görevlerinden birinin uyuşturucuyla mücadele olduğuna dikkat çekti.

Ülkeyi ve devleti emanet edeceğimiz gelecek nesillere, doğru ve sağlıklı bir yaşam sağlamanın en önemli görevimiz olduğunu ifade eden Güngördü, bu konuda yerel yönetimlerin, devletle işbirliği yaparak okul çağlarından itibaren çocuklarda toplumsal yaralar oluşmadan, madde bağımlılığı konusunda uyarıcı, yönlendirici ve olumlu etki yaratıcı programlar düzenlemek olduğunu belirtti.

Güngördü, Girne’de uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık yaratmak için elerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi ve bu organizasyonda olmaktan memnun olduklarını kaydetti.

Bozatlı: Anlamlı bir etkinlik

Spor Dairesi Dış İlişkiler Amiri Sertaç Bozatlı, daireye bağlı federasyonların düzenlediği spor etkinlikleri dışında böyle anlamalı bir sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan mutlu olduklarını belirtti.

Bozatlı, organizasyonu geleneksel hale getirip, diğer bölgelerde de yaygınlaştırılması için gerekeni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Erkan: Keşke dememek için mücadele edin

Uyuşturucu yüzünden hayatını kaybeden Arda Erkan’ın annesi Gülseren Erkan, oğlunu bir buçuk yıl önce uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle kaybettiğini anımsattı.

Aileler ve gençlere seslenen Erkan, “bu madde şu an ülkenin en çok kanayan, en büyük yarası. Değerli aileler, bizim başımıza böyle bir olay gelmez, bizim çocuklarımız böyle bir maddeyle tanışmaz düşüncesinde olmayın. Biz de başımıza gelmez diyorduk ancak böyle bir olay yaşadık. Keşke dememek için mücadeleye katılın ve bilinçli olun.

Uyuşturucu bağımlısı gençleri uyuşturucu bağımlılığından kurtarmak için herkes çok duyarlılık göstersin. Uyuşturucu bağımlısı gençler hastadır. Eğer onlara yardım eli uzatıp, topluma kazandırmazsak gün gelir bu bizi bulur, bizim çocuklarımızı bulur ve o zaman keşke kelimesini kullanırız” dedi.

Etkinlik 3.5 kilometre olacak

Afrodizyak Organizasyon yetkilisi Engin Bulut, “Şehre Meydan Oku” etkinliğiyle ilgili bilgi verdi.

Etkinliğin 18 Aralık pazar günü, Girne Kordonboyu’nda yer alacağını ve saat 13.00’te başlayacağını belirten Bulut, Amfitiyatro ve Girne Turizm Limanı istikametinden gidileceğini ve 3.5 kilometrelik bir parkur olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2016, 10:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104