banner6

'Şehre Meydan Oku'dular

banner37

Şehir yaşamının koşullarında sağlıklı yaşam felsefesini geliştirmek, spor bilincini artırmak ve kötü alışkanlıklardan uzak durulmasına dikkat çekmek amacıyla Girne’de farklı bir etkinlik düzenlendi

'Şehre Meydan Oku'dular
banner99

Ali CANSU

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun düzenlediği “Şehre Meydan Oku” etkinliği dün gerçekleştirildi.

“Şehir yaşamının koşullarında sağlıklı yaşam felsefesini geliştirmek, spor bilincini artırmak ve kötü

alışkanlıklardan uzak durulmasına dikkat çekmek” amacıyla düzenlenen etkinliğe, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün yanı sıra İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, Girne Kaymakamı Mustafa Erişmen, UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu ile halk katıldı.

Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun Girne Belediyesi, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Vakıflar İdaresi, Afrodizyak Organizasyon ve sivil toplum örgütleri ile işbirliğinde düzenlediği etkinlik, Girne Kordonboyu’nda saat 13.30’da başladı.

Kadınlar, erkekler, çocuklar ve takım halinde katılımın gerçekleştirdiği etkinlikte dereceye girenlere ödülleri Başbakan Hüseyin Özgürgün, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile Girne Kaymakamı Mustafa Erişmen tarafından verildi.

Özgürgün: Bunun gibi etkinlikler sürecek

Başbakan Hüseyin Özgürgün, bu güzel günde güzel bir etkinlik olduğuna dikkat çekerek, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun bu tip etkinlikleri sürekli yaptığını söyledi.

Gaziveren’de, Lefkoşa’da ve Girne’de 3-4 tane bu tip etkinlik gerçekleştirdiklerini anlatan Özgürgün, bu etkinlikleri giderek artıracaklarını ifade ederek, burada dikkat çekmek istediklerinin uyuşturucunun bertaraf edilmesi olduğunu belirtti. Amaçlarının uyuşturucunun gençlerin üzerindeki etkisinin uzaklaştırılması ve gençlerin uyuşturucudan uzak tutulması olduğunu anlatan Özgürgün, “Bunun en güzel yolu spor yapmaktan geçer. Bunun yanında diğer sosyal ve kültürel etkinliklere adapte olmalarından da geçiyor” dedi.

Özgürgün, etkinliğe katkı koyanlara ve katılanlara çok teşekkür etti.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren ise, yarışmaya katılanlara teşekkürlerini sunarken, uyuşturucuya “artık dur” diyen çalışmalar konusunda herkese teşekkür etti. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise kısa konuşarak “Spora evet, uyuşturucuya hayır” dedi.

“Challenge To The City (Şehre Meydan Oku)” etkinliği Avrupa, ABD ve Çin’de çok popüler olan şehir içi kitlesel bir parkur sporu.

Sağlıklı yaşam felsefesini geliştirmeyi ve spor bilincini artırmayı hedefleyen “Şehre Meydan Oku” etkinliği, Fransa’da yaygın bir şekilde yapılıyor ve dünyada da hızla yayılmaya devam ediyor.

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 08:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104