banner6

Siber: Ülke olarak olumlu adımlara ihtiyacımız var

banner37

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Siber: Ülke olarak olumlu adımlara ihtiyacımız var
banner150 banner150 banner151 banner152

Cumhuriyet Meclisi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Birlik Başkanı Cevher Cem Süzal, yaptığı konuşmada, 14 Mayıs Eczacılık Günü etkinlikleri kapsamında ziyareti  gerçekleştirdiklerini belirterek, eczacılığın tüm dünyada saygın bir meslek olduğunu ve bu saygınlığın korunması amacıyla bütün dünyada önlemler alındığını ifade etti.

Ülkeye bakıldığında eczacılık sektörünün yaşadığı sıkıntılar olduğunu belirten Süzal, nüfusa ve mesafeye göre yasal düzenlemeleri içeren tüzüğün geri çekildiğini anımsattı ve eczacıların rekabet ortamına sokulmasının halk sağlığı için olumsuz etkileri olacağını savundu.

Ülkeye uygun olarak Genel Sağlık Sigortası oluşması beklentisi içerisinde olduklarını vurgulayan Süzal, Birlik olarak arzularının halka, bütün gelişmiş ülkelerde olduğu gibi çağdaş sağlık hizmeti verilmesi olduğunu söyledi.

Siber: Ülke olarak olumlu adımlara ihtiyacımız var

Başkan Sibel Siber de kabuldeki konuşmasında, eczacılar gününü kutlayarak mesleğin daha kaliteli ortamda sunulması için Birliğin ortaya koyduğu çabayı takdirle karşıladıklarını belirtti.

Hangi meslek grubunda ne kadar ihtiyaç olduğunun belirlenip o meslek grubuna göre çalışma yapılması konusunda daha etkin çalışmalar yapılmasının önemine değinen Siber, meslek seçerken öğrencilere gönül rahatlığı ile görevlerini yapabilecek ortam sunulması gerektiğini söyledi.

Siber, geçmiş dönemlerde de eczacıların yaşadığı sıkıntıların sık sık dile getirildiğini anımsatarak Birliğin hükümet ile de kuracağı temaslarla sorunların giderilmesi yönünde adım atılmasını diledi.

Siber, “Ülke olarak olumlu adımlara ihtiyacımız var” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 18:32
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88