banner6

Sivilcelere turp maskesi

banner37

Sırt ve göğüs bölgesindeki sivilcelerin temel nedeni genellikle hormonal değişikliklerdir

Sivilcelere turp maskesi
banner150 banner150 banner151 banner143

Kadınlarda hamilelik, doğum kontrol hapına başlanılması ya da bırakılması, ergenlik dönemi ve menopoz dönemi sivilce oluşumunu tetikleyebilir. Genellikle yüz bölgesinde oluşan sivilcelerin, sırt ve göğüs bölgesinde de oluşması kişiye rahatsızlık verebilir. Ancak özellikle sırt ve göğüs bölgesindeki sivilceler, evde rahatlıkla uygulanabilecek doğal yöntemlerle giderilebilir.


Doğal çözümler uygulanmadan önce bir doktora ya da dermatoloğa danışmakta yarar olacaktır.

 

Turp maskesi

 


Turp tohumları, bal ve süt karışımı düzenli olarak kullanıldığında sırt ve göğüs bölgesindeki sivilceleri ve siyah noktaları gidermede oldukça etkilidir.


Turp tohumları, bal ve süt, cilt üzerinde kullanmak için yumuşak bir hamur olana kadar karıştırılır. Her malzemeden 1 tatlı kaşığı kadar kullanılmalıdır. Hamur, kalın bir tabaka halinde cilde uygulanır. Kuruduktan yani yarım saat kadar sonra soğuk suyla durulanabilir. 


Cilde nemlendirici uygulanmadan önce iki saat beklenmelidir. Turp tohumları, bal ve süt karışımı kapaklı ve hava almayan bir kap içinde yaklaşık beş gün boyunca buzdolabında tutulabilir. Karışım isteğe göre sıcak ya da soğuk uygulanabilir.


Ciltte biriken ölü deri, bakteri ve yağ; gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Gözeneklerin tıkanmasıyla birlikte yağ, içerde üretilmeye devam eder ve vücut dışına atılamayarak sivilcelerin oluşmasına neden olur. Medikal tedaviler ve doğal çözümlerin yanı sıra sivilce oluşumunu engellemek için beslenme düzenine de dikkat edilmelidir. Özellikle çikolata ve abur cubur tüketimi kısıtlanmalı mümkünse hiç tüketilmemelidir. Düzenli olarak süt içmek sivilcelerin azalmasını sağlayabilir.

 

Vücuttaki sivilceler nasıl yok edilir?

 


Terleme ve ölü derinin, gözeneklere birikmesiyle oluşan sivilceleri engellemek için bol kıyafetler tercih edilebilir. Ayrıca sırt çantası kullanmaktan da kaçınılmalıdır. Sırtın hava almasını engelleyen sırt çantaları terlemeyi artırarak sivilce oluşumu için risk oluşturur. Ayrıca yatak çarşaflarını sık sık değiştirmek de etkili olacaktır. Yağ bezlerinden salgılanan yağlar, çarşaf tarafından emilerek tekrar eden kullanımlarda gözeneklere nüfuz edebilir.

 

Uyarılar

 


Sırt ve göğüs bölgesinde uygulanan doğal çözümler yaklaşık 6 hafta sonra kesin sonuçlarını vermeye başlar. Sivilceler tedaviye yanıt vermiyorsa tropikal ilaçlar kullanılabilir. Krem tedavileriyle birlikte oral ilaçlar da kullanılabilir. Eğer sivilceler artıyorsa ve daha büyük alanlara yayılmaya başladıysa doktora danışmakta yarar olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 12:15
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110