banner6

Sucuoğlu, devlet hastanesindeki trafo çalışmalarını denetledi

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne yeni takılacak olan trafo çalışmalarını denetledi.

Sucuoğlu, devlet hastanesindeki trafo çalışmalarını denetledi
banner151 banner143

Sağlık Bakanlığı basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Sucuoğlu, yıllardır Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yükünü çeken trafonun günün koşullarında yetersiz kaldığını belirterek, bu durumun hastanede klima ve cihazlarının aşırı yüklenme sonucu devre dışı kalmasına yol açtığını kaydetti.

Yeni trafonun KIB-TEK tarafından bu akşam monte edileceğini ifade eden Sucuoğlu, böylelikle artık hastanede trafo sorunu yaşanmayacağını vurguladı.

Alt yapı çalışmalarının bittiği sadece trafonun montesinin kaldığını belirten Sucuoğlu, hastaların artık rahat edeceğini söyledi.

Yeni trafonun devreye girmesi ile eski trafo ile güç paylaşımı da yapılacağını ifade eden Sucuoğlu,  ihtiyacı iki trafonun birlikte karşılayacağını kaydetti.

Borular yenileniyor

Hastanede 2 yıldır sıcak su sorunu bulunduğunu anımsatan Sucuoğlu, eski tüm boruların sökülerek yenilendiği ve yenileme işleminin devam ettiğini söyledi.

Yeni boruların montaj işleminin 1 Ekim 2016 itibarı ile tamamlanacağını ifade eden Sucuoğlu, sıcak su sorununun da çözüleceğini kaydetti.

Derenin üstü kapatılıyor

Hastane içerisinden geçen dere konusuna da değinen Sucuoğlu, derenin üstünün kapatılması için ihaleye çıkıldığı ve çalışmaların 15 gün içerisinde başlayacağını belirtti.

Derenin hem pis koku hem de kötü görüntüsü nedeni ile sürekli gündem olduğunu da dile getiren Sucuoğlu, sorunun ortadan kalkması için en uygun yöntemin üstünün kapatılması olduğunu söyledi.

Derenin öncesi ve sonrasında oluşan kamışların temizlenmesi için de Lefkoşa Türk Belediyesi ile görüşeceklerini belirten Sucuoğlu, böylelikle kış aylarında oluşacak olası felaketlerin de önüne geçilmiş olacağını kaydetti.

Talasemi hastaları için park yeri düzenlemesi

Kan Bankası yanında bulunan toprak arazinin bir bölümünün Thalasemia Derneği’nin kullanımına verileceğini de belirten Sucuoğlu, kan almak için gelen Thalasemi  hastalarının artık sıkıntı yaşamayacağını vurguladı.

Sucuoğlu, Kan Bankası önündeki park yerinin yetersiz kaldığını da belirterek, duyarsız kişilerce işgal edilmekte olan thalasemi hastalarına ait özel park yeri sorununa dernek ile görüşerek kalıcı bir çözüm ürettiklerini de kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 14:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104