banner6

Sucuoğlu: İnme geçiren kişi en erken zamanda sağlık merkezine ulaştırılmalı

banner37

29 Ekim Dünya İnme Günü” nedeniyle Kıbrıs Türk Nöroloji Derneği yetkililerini kabul eden Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, inme geçiren kişinin en kısa sürede sağlık merkezine ulaştırılması gerektiğini vurguladı.

Sucuoğlu: İnme geçiren kişi en erken zamanda sağlık merkezine ulaştırılmalı
banner151 banner143

Görevlerinin her dalda olduğu gibi nörolojik hastalıklar konusunda da halkı bilinçlendirmek olduğunu söyleyen Bakan Sucuoğlu, nörolojik birçok hastalık konusunda kamu spotu oluşturulması gerektiğinin üzerinde durdu.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Nöroloji Derneği’nin kamu spotu konusunda bakanlıkla yürüttüğü bir çalışma olduğunu kaydetti.

Kaymakamzade: Her 40 saniyede bir kişi inme geçiriyor

Kıbrıs Türk Nöroloji Derneği Başkanı Dr. Bahar Kaymakamzade, kabuldeki konuşmasında, beyin damar hastalıklarının dünyada en fazla işlev kaybına neden olan ve yaşam kalitesini en fazla etkileyen hastalık grubu olduğunu söyledi.

Bahar Kaymakamzade, beyin damar hastalıklarının ikinci sırada ölüm sebebi olduğunu da belirtti.

Dünyada bir yılda 17 milyon kişinin inme geçirdiğini, 6 milyon kişinin inme nedeniyle hayatını kaybettiğini söyleyen Kaymakamzade, her 40 saniyede bir kişinin inme geçirdiğini kaydetti.

Bahar Kaymakamzade, beyin damar hastalıklarının ani olarak ortaya çıktığını ve hızlı tedavi gerektirdiğin vurgulayarak kaybedilen her dakikanın beyine verdiği zarara işaret etti.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 17:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104