banner6

Sucuoğlu, Mağusa'da incelemelerde bulundu

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ni ve Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Gazimağusa Şubesi’ni ziyaret etti.

Sucuoğlu, Mağusa'da incelemelerde bulundu
banner150

banner150

banner99

Gazimağusa Devlet Hastanesi başhekimi, başhekim yardımcıları, başhemşire, hastane amirleri ve doktorlarla bir araya gelen Sucuoğlu, bakanlık çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Sucuoğlu, hastanenin ardından Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Gazimağusa Şubesi’ni ziyaret ederek, şubenin sorun ve eksiklikleri hakkında bilgi aldı.

“Hastanenin internet sitesi hizmete girdi”

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanı Sucuoğlu, Gazimağusa Hastanesi ziyaretinde yaptığı konuşmada, hasta yoğunluğunun her geçen gün arttığını ifade ederek, hizmetlerin aksamaması için çalışmaların kesintisiz sürdüğünü belirtti.

Sucuoğlu, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin internet sitesinin 27 Mart’tan itibaren hizmete girdiğini, 5-6 gün içinde sitenin bin 534 defa ziyaret edildiğini, 161 kişinin de site aracılığıyla poliklinik için randevu aldığını söyledi.

Sağlık çalışanlarının çok özverili bir şekilde çalıştığını da belirten Sucuoğlu, sağlık alanında yapılmaya başlanan reformlarla çalışma şartlarının da daha iyi bir noktaya geleceğini vurguladı.

Halkın en temel hakkı olan sağlık hizmetinin daha iyi bir şekilde verilmesi için çalıştıklarını söyleyen Sucuoğlu, sağlıktaki sorunları asgariye indirme hedefinde olduklarını ifade etti.

Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi personeliyle görüştü

Sağlık Bakanı Sucuoğlu, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi’ni ziyarette yaptığı konuşmada, halk sağlığı konusuna bakanlık olarak büyük önem verdiklerini söyledi. Sucuoğlu, denetimlerin sürekli olarak devam ettiğini, hatalı bulunun işletmelere de ceza kesildiğini vurguladı.

Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Gaizmağusa Şubesi’nin Mağusa ve Karpaz bölgesinde gece-gündüz mesai yaptığını söyleyen Sucuoğlu, çalışanların yoğun, yorucu ve zahmetli bir görev yürüttüklerini de dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2017, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104