banner6

Sucuoğlu'ndan Özersay'a: Politik malzeme yapılmamalıydı

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Devlet Hastanesi Ayaktan Tanı Merkezi’nde lağım borularının patlamasının ardından, olaya hemen müdahale edildiğini belirtti. KIBRIS’a konuşan Sucuoğlu, giriş katındaki koridorda lağım sızıntısı olduğunun tespit edilmesinin ardından, olaya hemen müdahale edildiğini, dört saatte temizlik ve dezenfekte işlemlerinin tamamlanarak bölgenin tekrar kullanıma açıldığını söyledi.

Sucuoğlu'ndan Özersay'a: Politik malzeme yapılmamalıydı
banner150 banner150 banner151 banner143

Ali CANSU

Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbanoğlu Devlet Hastanesi Ayaktan Tanı Merkezi’nde Dişçilik Bölümü yakınlarındaki lağım borularının patlamasının ardından hemen müdahale edildiğini söyledi.

KIBRIS’a konuşan Sucuoğlu, giriş katındaki koridorda lağım sızıntısı olduğunun tespit edilmesinin ardından, olaya hemen müdahale edilerek temizlik ve dezenfekte işlemlerinin tamamlandığını ve bölgenin tekrar kullanıma açıldığını ifade etti.

Olayın önceki gün saat 07.00’de meydana geldiğini ve ardından teknik ekiplerin hemen olaya müdahale ettiklerini anlatan Sucuoğlu, burada hizmet almaya gelen hastaların Onkoloji Hastanesi’ne götürülerek, orada kemoterapilerinin yapıldığını belirtti.

Sucuoğlu, tıkanmanın binanın üst katından gelen ve kanalizasyon borusu ile birleşen bölgede bir tıkanmadan dolayı meydana geldiğine işaret ederek, “Tıkanmanın esas sebebi, tuvalete atılan kağıt ve petlerdir. Tıkanıklık temizlenerek boru eski haline getirildi. Ardından bölge temizlenip dezenfekte edildikten sonra bölüm hizmete açıldı” dedi.

Bu gibi olayların herkesin evinde olabileceği gibi hastanede yaşanabileceğini anlatan Sucuoğlu, “Bu fotoğrafları alıp siyasi nedenlerle Facebook’lara konup, lağım üzerinden politika yapılması hiç de hoş değil. Tıkanma hastanede yine yaşanabilir. Bu doğaldır. Önemli olan hastalara bunun yansıtılmaması ve tedavilerinin sürdürülebilmesidir. Yapılan bu uygulama, bugüne kadar yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerimizin görmezlikten gelinmesini sağlamaktır” dedi.

“Hastanede tüm klimalar faal duruma geldi”

Sucuoğlu, 20 yıldır değiştirilmeyen trafonun yerine bir yenisinin takılması ile hastanenin sıcak ve soğuk aylarda hastalara istenilen ısılarda havanın verilmesinin sağlandığını söyledi.

Hastanede bozuk olan klimaların yerine yenilerinin takıldığını, arızalıların ise tamir edilerek devreye sokulduğunu anımsatan Sucuoğlu, bu kadar güzel şeyler yapılırken art niyetli olarak çirkinliklerin yansıtılmasının yanlış olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 10:05
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110