banner6

Tedavi gören hastalar, hakları konusunda bilgilendirilecek

banner37

Evrensel Hasta Hakları Derneği’nin (EHHD) yürüttüğü “Hastanın Sesi” projesi ekibi 25 Ekim Hasta Hakları Günü çerçevesinde yarın Dr Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne anlamlı bir ziyaret gerçekleştiriyor.

Tedavi gören hastalar, hakları konusunda bilgilendirilecek
banner8

Ziyarette 14 temel hasta hakkını tanıtan posterlerin hastane yönetimine takdim edilmesinin ardından, hastanede tedavi görmekte olan hastalara özel tasarlanan “geçmiş olsun” kartları verilecek.

Hasta ve hasta yakınlarının haklarının korunması ve ilerletilmesi temelinde çalışmalar yürüten Hastanın Sesi projesi geçtiğimiz günlerde Başhekim Dr. Bülent Dizdarlı’yı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunmuştu. 

Hasta haklarının korunmasının sağlık çalışanlarıyla hasta ve hasta yakınlarının işbirliği sayesinde mümkün olduğu konusunda hemfikir olunan görüşmede, Hastanın Sesi Projesi kapsamında hazırlanan ve 14 temel hasta hakkını konu alan posterlerin hastanenin farklı noktalarına asılmasına karar verilmişti.

banner134

Kardiyoloji Bölümü'ndeki hastalara geçmiş olsun kartı

Posterlerin asılmasının ardından kardiyoloji bölümünde yatan hastalara, proje kapsamında özel olarak tasarlanmış “geçmiş olsun” kartlarının takdim edileceğini belirten proje müdürü İzlem Sönmez, diğer hastanelere de benzer ziyaretler gerçekleştirerek hasta haklarını tanıtmaya devam edeceklerini belirtti.

Kıbrıs’ın Kuzeyinde hasta ve hasta yakınlarının haklarının korunması için 2002 yılında kurulan Evrensel Hasta Hakları Derneği (EHHD), Mart 2016 itibarı ile de hasta hakları savunuculuğunu merkeze alan “Hastanın Sesi” projesini yürütmeye başladı. AB tarafından finanse edilen ve EHHD tarafından yürütülen “Hastanın Sesi” projesi, hasta ve hasta yakınlarının yüksek menfaatinin korunması ve haklarının tesis edilmesi için çalışmalar yürütmektedir.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 16:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104